fbpx
choroby,  oczyszczanie organizmu,  odchudzanie,  substancje toksyczne,  zdrowie

Jedna z najpotężniejszych metod oczyszczania – terapia gorącem

Terapia gorącem to jedna z nieocenionych metod oczyszczania organizmu.

Co możesz osiągnąć wysoką temperaturą:

  • wyciąga toksyny z ciała
  • pomaga wyczyścić zablokowane pory
  • zabija szkodliwe mikroby
  • poprawia krążenie
  • dotlenia komórki
  • stymuluje gruczoły i narządy
  • wzmacnia układ immunologiczny
  • zmusza system krążenia do treningu podobnego do ćwiczeń aerobowych
  • krzepi
  • odświeża umysł

Hipertermia jest jedną z najstarszych form leczenia. Już grecki lekarz Parmenides powiedział: Dajcie mi moc wywoływania gorączki, a uleczę każdą chorobę. Obecnie nauka wskazuje, że terapią gorącem można wyleczyć przeziębienia, grypę, hemoroidy, trądzik, artretyzm, powiększenie prostaty, syndrom chronicznego zmęczenia oraz inne choroby. Jednak wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy jakie korzyści mogą osiągnąć dzięki kąpielom parowym i wysokiej temperaturze a gorączkę uznają za niepożądany objaw choroby.

Bakterie i wirusy są wrażliwe na ciepło. I nie chodzi o to aby temperatura ciała przewyższała 40 stopni, chociaż w przypadku np. polio dopiero w takiej temperaturze tempo namnażania wirusa spada 250 razy.

Gorąco potrafi zwalczyć grypę, zakażenia dolnych i górnych dróg oddechowych, problemy z pęcherzem, infekcje dróg moczowych, ospę wietrzną, opryszczkę, rzeżączkę, półpaśca i inne.

Terapia gorącem polega na sztucznym wywołaniu gorączki i ma ona takie samo działanie jak ta, która występuje naturalnie podczas choroby. Najlepszy efekt przynosi wywołanie gorączki kiedy infekcja dopiero rozpoczyna się. A chcąc nie dopuścić do zakażeń można sobie taką terapię przeprowadzać regularnie. Gorączka zabije wówczas szkodliwe mikroorganizmy, pobudzi przy okazji układy ciała, wzmocni metabolizm, system odpornościowy, układ krążenia oraz oczyści ciało.

Gorąco przyspiesza metabolizm o 25% już wtedy gdy temperatura ciała tylko lekko wzrośnie. Wszystkie czynności ciała przy wzroście temperatury dostają turbodoładowania i zaczynają proces uzdrawiania: organizm zaczyna wzmożoną pracę z chorobą, rany szybciej się goją, toksyny i odpady metabolizmu zostają wydalone, a enzymy i hormony pobudzone do wytwarzania.

Terapia gorącem również spala kalorie i obniża wagę, nie przez to, że wraz z potem ucieka woda z organizmu, po prostu napędzony jest metabolizm a to powoduje spalanie kalorii. Taka terapia daje takie same rezultaty co ruch 🙂 czyli zwiększa dopływ tlenu, rozszerza naczynia krwionośne, pobudza przepływ krwi i limfy, co znów powoduje, że substancje odżywcze docierają w większą ilość miejsc a toksyny szybciej są wydalane. Pisałam o tym niedawno, jak ważne jest krążenie krwi i limfy TUTAJ, jeśli ktoś chciałby zerknąć. Dodatkowo serce i naczynia krwionośne przechodzą trening kardio, podobny jak przy aerobiku. Można śmiało powiedzieć, że terapia gorącem to trening dla leniwych 🙂

Tak jak napisałam w tytule : terapia gorącem to jedna z najpotężniejszych metod oczyszczania ….. poprzez gorąco wytwarzają się przeciwciała i interferon, który jest grupą białek atakujących wirusy. Natomiast ilość białych krwinek rośnie o 58% co pozwala zwalczać mikroorganizmy i usuwać toksyny z organizmu, które zwykle kumulują się w tłuszczu a terapia gorącem powoduje, że zostają one wyciągnięte poza ciało. Gorąco może wyciągnąć DDE (produkt metabolizmu DDT), PCB (polichlorowane bifenyle z plastiku) i dioksyny. Co więcej … terapia ta oczyszcza zatkane pory i usuwa kwas moczowy oraz metale ciężkie. Ogólnie mówi się, że około 30% odpadów wydalanych jest przez ciało podczas pocenia.

Jak można wykonać terapię gorącem ?

Najpopularniejsza jest sauna sucha czy parowa. Temperatura Twojego ciała podniesie się zarówno w jednej jak i w drugiej, więc wybierz tę którą lubisz.

Kolejna metoda to kąpiel w gorącej wodzie, która spowoduje zaparowanie łazienki. Samo siedzenie w takiej wannie nie zadziała, woda musi być gorąca na granicy zniesienia takiej temperatury przez Twoje ciało, musi być para, a ciało zanurzone całe poza głową. Wodę wypuszczaj co jakiś czas po trochu i dolewaj gorącej. Cały proces moczenia powinien trwać 20 – 30 minut. Jeśli masz zbyt małą wannę i będą wystawały Ci kolana, bądź stopy itd., kąpiel nie przyniesie efektu.

Jeszcze inna metoda to choćby nawet przykrycie się kilkoma ciepłymi kocami i pozostanie pod nimi na noc. Spanie nie będzie zbyt komfortowe, będziesz się bardzo pocić.

Jeśli chcesz wspomóc pocenie możesz użyć ziół do wypicia. Te które działają napotnie to: krwawnik, imbir, rumianek, drapacz lekarski, kocimiętka, mięta, pieprz cayenne. Możesz wypić szklankę przed sesją rozgrzewającą.

Czego doświadczysz ?

Po kąpieli z pewnością poczujesz się rozluźniony ale i ogromnie zmęczony, więc lepiej zastosować terapię wieczorem przed snem. Jeśli przesadzisz z gorącem możesz mieć nawet zawroty głowy. Nie martw się tym, najlepiej się wówczas po prostu zdrzemnąć i wszystko wróci do normy.

Efekt zmęczenia jest również po saunie.

Ponieważ utracisz dużo wody wraz z potem powinieneś natychmiast po zabiegu wypić szklankę wody, a potem w ciągu 30 minut powoli popijać aby uzupełnić płyny. Nie pij kawy, napojów gazowanych,mleka i innych poza wodą. Nie jedz również przez najbliższą godzinę, gdyż trawienie wówczas będzie spowolnione.

Jak spotęgować skuteczność terapii gorącem ?

Po gorącej terapii, czy to wanna, czy sauna, weź zimny prysznic. Pod wpływem gorąca naczynia krwionośne rozszerzają się i napełniają krwią. Zimno natomiast sprawia, że się kurczą i właśnie ten przykurcz powoduje wypychanie toksyn z głębi tkanek. W zimnej wodzie dobrze jest pozostać od 30 sekund do 4 minut. Początkowo doznasz szoku, ale można się przyzwyczaić ….. spokojnie.

Na co musisz uważać ?

Terapia gorącem może spowodować bardzo szybkie wyrzucanie toksyn z organizmu co prawdopodobnie objawi się kryzysem leczniczym. Możesz się zmartwić, że dzieje się z Tobą coś złego, ale tak nie będzie. Możesz odczuć trudności z oddychaniem, nieregularne bicie serca, nudności itp. wówczas po prostu przerwij terapię: wyjdź z wanny, wyjdź z sauny i ochłodź się zimną wodą. Możesz również w trakcie terapii złagodzić te objawy przykładając sobie zimny ręcznik na czoło.

Gorąco powoduje, że aktywność serca wzrasta a układ krążenia również przyspiesza w działaniu, z tego powodu nie powinny korzystać z takich zabiegów osoby z chorobami serca, z wysokim ciśnieniem, chorobami krążenia. Ponadto zrezygnować z takich terapii powinny również kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze, a także osoby z otwartymi, niezagojonymi ranami.

Mnie po pierwszym razie w saunie: 15 minut w saunie, 5 minut zimny prysznic, 10 minut w saunie, 5 minut zimny prysznic, 5 minut w saunie, 2 minuty zimny prysznic, chciało rozsadzić łeb – z jednej strony toksyny wyłaziły a z drugiej świadomie się podtrułam, bo musiałam wziąć tabletkę od bólu, nie dałam rady. Kolejny raz był już łatwiejszy 🙂

Samopoczucie jednak po tym meegggaaaa …… polecam

źródło: „Naturalny detoks” dr Bruce Fife

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge