fbpx
CHOLESTEROL,  choroby,  cukrzyca,  diety,  dla ciała,  herbaty,  odchudzanie,  owoce,  WITAMINY,  zdrowie

Dzika róża – naturalny spalacz tłuszczu z Twojego brzucha

Dzika róża to owoc o ogromnych właściwościach. Przede wszystkim charakteryzuje się dużą zawartością witaminy C, której ilość jest 40 razy większa niż w cytrusach. Ale zacznijmy najpierw od odchudzania.

Istnieje wiele badań potwierdzających, że dzika róża pozwala obniżyć poziom tłuszczu trzewnego, czyli tego, który powoduje problemy zdrowotne takie jak cukrzyca czy choroba sercowo naczyniowa. Dzieje się to dzięki temu, że zawarty jest w niej składnik tilirozyd, który jest odpowiedzialny za poziom tłuszczu.

Japończycy postanowili to sprawdzić. Przebadali 32 osoby z nadwagą. Przez 12 tygodni podawali im 100 gram ekstraktu z dzikiej róży nie stosując przy tym żadnej diety. Podczas badania mierzono regularnie poziom tłuszczu brzusznego i wagę. Okazało się, że objętość tkanki tłuszczowej brzucha zmniejszyła się a waga spadła.

Jeśli interesuje Cię indywidualnie rozpisana dieta zapraszam po więcej informacji TUTAJ

Pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha to nie jedyny pozytywny efekt ze spożywania dzikiej róży czy picia z tych owoców herbaty. Dzika róża zawiera mnóstwo cennych dla zdrowia fitoskładników, w tym wspomniana wcześniej rekordowa ilość witaminy C. Ponadto kwasy: jabłkowy, bursztynowy, cytrynowy, galusowy, elagowy. Karotenoidy, flawonoidy, antocyjany, olejek eteryczny, wanilinę, saponiny, witaminy z grupy B, witaminę A, witaminę E, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, jod, fluor, mangan, miedź oraz cynk.

Po dziką różę powinny sięgać osoby przewlekle chore np. na nowotwory, zaburzenia wchłaniania, ale również kobiety ciężarne, karmiące, miesiączkujące, oraz osoby zmęczone fizycznie i psychicznie.

Dzika róża:

– działa uszczelniająco na naczynia krwionośne

– rozjaśnia przebarwienia

– pomaga w chorobach sercowo naczyniowych

– pomaga w chorobach reumatycznych

– pomaga w stanach zapalnych układu moczowego

– zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi

– zmniejsza krwawienie dziąseł

– zmniejsza stany zapalne jelit i żołądka

– poprawia odporność

– reguluje poziom cukru we krwi

Owoce dzikiej róży są cennym surowcem leczniczym, dlatego warto po nie sięgać.

 

Zapraszam również na mój instagram https://www.instagram.com/dietetyk_ewelina_palecka/ gdzie znajdziesz wiele przepisów na pyszne i małokaloryczne dania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge