Co dzieje się z Twoim krążeniem gdy spędzasz dnie bez ruchu ?

Ruch i ćwiczenia to jedyny sposób na prawidłowe rozprowadzanie krwi w organizmie. Bez ćwiczeń Twoje ciało staje się zastałym, toksycznym ściekiem.

Sorry za te dobitne słowa, ale ruch to życie, a bezruch to tylko choroby !

Krew i inne płyny w organizmie transportują substancje odżywcze z organów trawiennych i płuc do całego ciała. Krew przenosi tlen z płuc do każdej komórki. Przenosi witaminy, minerały, białka i inne składniki niezbędne do życia komórek. Krew w tym samym czasie zbiera i usuwa odpady, substancje toksyczne, trucizny i martwe komórki z organizmu. No ale ciało musi się poruszać, żeby limfa krążyła po nim i wokół komórek.

Co się dzieje więc, gdy ktoś siedzi w pracy po kilka, kilkanaście godzin, potem wraca do domu autobusem czy samochodem i też siedzi, wchodzi do domu, robi sobie jedzonko i znów siedzi, tym razem przed telewizorem ? I tak dzień po dniu, dzień po dniu …… U takiej osoby krążenie limfy jest powolne, a nawet w niektórych partiach ciała dochodzi do jej stagnacji ! W takim przypadku układ immunologiczny jest mniej skuteczny, toksyny natomiast zbierają się w miejscach gdzie występuje zastój. Zbierają się te toksyny i zbierają i w efekcie stają się ogniskami chorób i infekcji.

Twoje komórki do życia potrzebują witamin, minerałów i substancji odżywczych. Kiedy jednak ich transport jest zaburzony zaczynają chorować, gdyż nie dostają tego na co czekają. Zaczynają chorować, umierać albo mutować. Weźmy na przykład komórki nowotworowe. One znajdują się wewnątrz każdego z nas. Ale nasz system immunologiczny na bieżąco je usuwa. A gdy krążenie jest spowolnione ta eliminacja ich nie idzie tak jak powinna a same chore komórki zaczynają się namnażać.

Kiedy ktoś spędza większość swojego czasu siedząc jego miednica i okoliczne jej rejony są szczególnie narażone na zastój substancji toksycznych. Narządom w tych okolicach zaczyna brakować substancji odżywczych oraz tlenu. Problemy z prostatą, jajnikami czy macicą są spowodowane właśnie zastojem w tych miejscach toksyn. Nie mogą one normalnie funkcjonować w takich warunkach. Ta sytuacja dotyczy również narządów wydalniczych: nerek, pęcherza, okrężnicy i odbytnicy.

Niedawno zostały przeprowadzone badania, które dały dowód na to, że rak może rozwijać się lub rozwija na skutek ograniczenia ruchu limfy. A tempo przepływu limfy uzależnione jest od ruchu mięśni. Masaż czy choćby nawet grawitacja powodują jakiś tam ruch do pewnego stopnia, ale to nie wystarczy. Jeśli nie poruszasz swojego ciała, limfa nie może krążyć i koniec !

Zachęcam Was do jakiejkolwiek formy ruchu. Nie muszą to być godziny na siłowni, nie musisz wylewać z siebie siódmych potów. Chociaż to jest akurat jedna z fajniejszych i skuteczniejszych form pozbywania się toksyn wraz z potem, no ale pomińmy już to ….. Wystarczy, że zamiast samochodem pójdziesz do pracy na piechotę, albo gdy nie ma takiej możliwości poświęcisz czas na przechadzkę każdego dnia. Zamiast pstrykać po kanałach w tv idź wieczorem, przewietrz się, przy okazji lepiej będzie Ci się spało 🙂 Musisz siedzieć ? Wstań co jakiś czas, przejdź się …… rób cokolwiek, aby tylko nie siedzieć na okrągło na tyłku…..

źródło: „Naturalny detoks” dr Bruce Fife

1 ping

  1. […] a toksyny szybciej są wydalane. Pisałam o tym niedawno, jak ważne jest krążenie krwi i limfy TUTAJ, jeśli ktoś chciałby zerknąć. Dodatkowo serce i naczynia krwionośne przechodzą trening […]

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge