fbpx
choroby,  przepisy lecznicze,  zdrowie,  zdrowie w płynie

Pij osoloną wodę – nawodni i zapobiegnie wielu chorobom

Wszystko co genialne jest proste

– to powiedzenie jest w tym przypadku niebywale trafne.

Zacznę od odwodnienia:

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mają odwodniony organizm. A w takim organizmie rozwijają się choroby.

O odwodnieniu organizmu świadczą następujące choroby:

– bóle głowy, zawroty głowy

– drażliwość, depresja, męczliwość, bezsenność

– worki pod oczami, zbyt sucha lub przetłuszczająca się skóra

– niewydolność sercowo – naczyniowa

– cukrzyca

– zaburzenia ciśnienia tętniczego krwi

– niewydolność układu wydalniczego (nerki, pęcherz)

– choroby układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona,

Alzheimera i inne)

– schorzenia narządów wzroku i uszu

– astma oskrzelowa

– wszystkie bóle

– zapalenie jelit i zaparcia

– obrzęk nóg, skurcze mięśni łydki, wrzody, zakrzepowe zapalenie żył

– zapalenie stawów, zwyrodnienia stawów

– egzema, łuszczyca

– napady gorąca u kobiet w okresie menopauzy

Poza tym odwodniony organizm powoduje, że cierpią komórki układu odpornościowego. Na skutek braku wody obserwuje się zakłócenia wszystkich procesów biologicznych i energetycznych. Gdy tylko nasycą się one wodą, znikają czynniki chorobotwórcze i jednocześnie następuje ozdrowienie.

woooda z sooolą

Aby sprawdzić czy jesteście wystarczająco nawodnieni najlepiej spojrzeć na swój mocz. Mocz powinien być bezbarwny, pozbawiony smaku (nie słony) czyli przypominać zwykłą wodę pozbawioną jakiegokolwiek zapachu. Jeśli organizm jest choć trochę odwodniony uryna będzie miała kolor żółty. Nie daj Boże jeśli jest koloru pomarańczowego lub jest mętna, słona albo gorzka – oznacza to poważne odwodnienie organizmu.

Człowiek w ciągu doby traci około 2 – 2,5 l płynu i tyle samo a nawet więcej powinien w siebie wlać. W przeciwnym razie następuje odwodnienie organizmu, które prowadzi zawsze do zmian czynnościowych a następnie patologicznych. Osoby w starszym wieku powinny pić jeszcze więcej, gdyż utrata wody sięga u nich nawet 3 do 6 litrów na dobę.

Sucha skóra i zmarszczki to nie starość, tylko brak wody w komórkach. Woda to nie tylko po prostu płyn. Jest to dla komórek środowisko odżywcze, które nie są w stanie spełniać swoich funkcji bez wody.

No dobrze. Ale dlaczego napisałam w tytule aby pić wodę osoloną ? Już wyjaśniam:

Po wypiciu takiej wody przekształca się ona w ciągu 10 – 15 minut w postać strukturowaną i energetyczną. Po tym czasie zaczyna działać jak elektrolit, antyoksydant rozpuszczający wszystkie twory mocznikowe nagromadzone w zanieczyszczonym organizmie. Dzienna dawka soli nie powinna przekraczać 3 g. Osoloną wodę należy pić aby zapobiegać chorobom. Jeśli natomiast już chorujesz osolona woda pomoże Tobie pozbyć się lub złagodzić występujące schorzenia. Pamiętaj przy tym, że przesadne używanie soli może być szkodliwe a nawet groźne !!! Dlatego idealnym rozwiązaniem jest sól kłodawska. Nie jest ona zanieczyszczona i zawiera 84 różne minerały, elektrolity i pierwiastki. Najlepszym zatem rozwiązaniem jest wypicie rano na czczo szklanki wody z rozpuszczoną szczyptą soli, a potem rozpuścić pół łyżeczki w litrze wody i popijać w ciągu dnia. Litr wody na dobę to mało, zatem poza osoloną należy pić również zwykłą wodę. Jaka woda jest najlepsza do picia napisałam tutaj.

Osolona woda stanowi środowisko, w którym sprawniej przebiegają wszystkie procesy bioenergetyczne. Bez soli organizm ludzki wymaga o wiele więcej wysiłku do trawienia pokarmu i trudniej zachodzą w nim reakcje biochemiczne. Sól jest zatem dobrym regulatorem środowiska wewnętrznego organizmu.

A co jeśli zażywacie lekarstwa ?

Każdy lek to środek chemiczny, który wymaga dodatkowego zużycia wody co sprzyja jeszcze większemu odwodnieniu. Dowiedziono, że w obecnych czasach 90 % lekarstw stosuje się bez jakiejkolwiek potrzeby, to z kolei pogarsza stan chorej osoby.

Jeśli organizm jest odwodniony może uzupełnić braki wody jedynie osoloną wodą, gdyż dzięki soli ulega normalizacji zawartość płynu międzykomórkowego.

Odwodnienie doprowadza do zaburzenia wszystkich czynności trawienia pożywienia, jego syntezy i dostarczania niezbędnych substancji, które odpowiadają za czynność usuwania odpadów przez poszczególne narządy.

Pamiętajcie również o tym, że pijąc kawę, herbatę, alkohol, sztuczne napoje, tracicie więcej wody niż jej dostarczacie, czyli odwadniacie się stopniowo.

Woda i pozostałe płyny to nie jedno i to samo !!!

Czy jest wśród Was ktoś kto pije tylko i wyłącznie wodę ? Jeśli są takie osoby, to z pewnością jednostki. I otwierają nam się oczy jak wielu z nas może być odwodnionych.

Depresja, zespół przewlekłego zmęczenia, ból głowy i praktycznie wszystkie zaburzenia czynnościowe i zmiany patologiczne w organizmie mają swój początek w deficycie wody. Jest ona mechanizmem rozruchowym wszystkich reakcji biochemicznych i energetycznych.

Poranną wodę z solą należy wypić między godziną 5 a 7. W tym czasie pęcherzyk żółciowy mocniej pracuje i dzięki wodzie wydala się z niego zgęstniała żółć, która jest głównym czynnikiem kamieniotwórczym. Poza tym uzupełniamy wtedy wodę utraconą podczas snu.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę sól, którą dostarczasz wraz z pożywieniem. Zatem jeśli maksymalna ilość soli na dobę to 3 g, a Ty używasz jej również do potraw, zmniejsz ilość wypijaną z wodą do 2 g.

źródło: „Soda oczyszczona na straży zdrowia” Iwan Nieumywakin

„Woda utleniona na straży zdrowia” Iwan Nieumywakin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge