fbpx
herbaty,  rośliny lecznicze,  zdrowie,  zdrowie w płynie,  zioła

Jaka herbata jest najzdrowsza na świecie ?

                   źródło: cosdlazdrowia.pl

Wszyscy wiemy, że nie każda herbata jest korzystna dla naszego zdrowia. Jedną z nich jaka pozytywnie wpływa na nasz organizm to ta zielona, a najzdrowsza jej odmiana to herbata zwana Matcha. Jest to herbata stosowana w Japonii podczas ceremonii picia herbaty. Według buddyjskiego mnicha Eisai matcha to „najlepsze lekarstwo na problemy natury umysłowej i medycznej, to sposób by życie stało się pełnym”.

Matcha zawiera mnóstwo witamin i minerałów, przeciwutleniaczy oraz substancji chemicznych z grupy polifenoli zwanych katechinami. Ma zbawienny wpływ na organizm a między innymi:

MA DZIAŁANIE USPOKAJAJĄCE

Herbata Matcha od tysięcy lat używana jest przez buddyjskich mnichów aby uspokoić umysł i zrelaksować a przy tym nie otępić. Jednocześnie nie powoduje dekoncentracji a wręcz odwrotnie zwiększa percepcję mózgu i zapewnia więcej energii i koncentracji.

ODCHUDZA

Herbata Matcha zmniejsza apetyt, a połączenie składników biologicznych zapewnia lepszy metabolizm. Termogenaza i utlenianie tłuszczów wspierają się nawzajem i są przyspieszone a to powoduje szybsze spalanie tłuszczu i zmniejszenie wagi. Matcha przynosi korzystne efekty przy każdej diecie.

MA DUŻO ANTYOKSYDANTÓW

Antyoksydanty to składniki odżywcze i enzymy, które walczą z negatywnymi skutkami oddziaływania wolnych rodników na nasz organizm. Inna ich nazwa to przeciwutleniacze. Dzięki nim wyglądamy młodo, czujemy się zdrowi oraz zapobiegamy różnorakim chorobom. Warzywa i owoce mają tych składników dużo a nawet bardzo dużo ale herbata Matcha bije wszystko na głowę – ma największe ich stężenie. Nie ma innego produktu spożywczego, który miałby ich więcej !!!

OCZYSZCZA CIAŁO

Matcha ma w swym składzie bardzo wysoki odsetek chlorofilu i dlatego wspiera perfekcyjnie eliminację toksyn. Czynnik odpowiedzialny za zielony kolor jest wchłaniany przez jelitową błonę śluzową, zbiera toksyny z miejsca, w którym są przechowywane i przenosi je do eliminacji nie obciążając przy tym wątroby. Działanie odtruwające zapewnione jest również przez katechiny, których silne właściwości przeciwutleniające mają korzystny wpływ na równowagę pomiędzy utlenianiem a redukowaniem substancji.

ZAPOBIEGA STARZENIU SIĘ

Matcha to silna broń przeciwko procesowi starzenia się. Na proces ten ma wpływ detoksykacja, poprawienie procesów metabolicznych, lepsze trawienie, większa energia, lepsza kondycja psychiczna.

REGULUJE CIŚNIENIE KRWI

Zielona herbata zalecana jest zarówno przy nadciśnieniu jak i niedociśnieniu. W jednym przypadku podwyższa je a w drugim obniża.

UKŁAD SERCOWO NACZYNIOWY

Badania przeprowadzone na ponad 40000 osób w wieku od 40 do 79 lat trwające przez okres 11 lat wykazało, że spożycie 5 filiżanek zielonej herbaty dziennie (co odpowiada około połowie filiżanki herbaty Matcha) zmniejszyło śmiertelność z powodu chorób sercowo naczyniowych o 16 % wśród mężczyzn oraz 32 % wśród kobiet.

UDARY MÓZGU

W 2009 roku poddano analizie 9 opublikowanych badań z 4378 udokumentowanymi udarami pośród łącznie 194965 osób. Wykazały one, że picie zielonej herbaty zmniejszyło ryzyko udaru mózgu o 21 % przy spożyciu 3 lub więcej filiżanek dziennie.

RAK

Została przeprowadzona imponująca liczba badań dotyczących wpływu picia herbaty na zapobieganie powstania nowotworu oraz na powstrzymywanie jego rozwoju. Matcha zawiera ogromną ilość składników wspierających zdrowie, które są łatwo wchłaniane przez organizm. Ważne jest aby zielona herbata była spożywana regularnie. W 2004 roku między innymi japońscy naukowcy odkryli składnik o nazwie EGCG, który obecny jest w herbacie w wysokim stężeniu a który posiada właściwości hamujące rozwój raka – składnik ten przyłącza się do guza i w ten sposób hamuje jego rozrost.

2 komentarze

  • iwona

    Myślę, że każdy ma taką swoję najlepszą herbate, w zależności od tego co lubi – jasne czy czarne albo i czerwone herbaty. Ja lubie w sumie wszystkie oprócz zielonej, mogę pić dużo czarnej i czerwonej, sporadycznie jakies owocowe od Malwa tea, bo są swietnej jakości. Zwracam uwagę na skład, nie chce truć rodzinki  tak wiec wybieram te najbardziej naturalne i też intensywne, nie lubie pić zabarwionej wody zatem te od malwy są idealne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge