fbpx
choroby,  przyprawy,  rośliny lecznicze,  suplementy,  zdrowie

Jak pozbyć się bakterii E coli z organizmu ?

W organizmie człowieka naturalnie występuje wiele bakterii, które są niezbędne do jego funkcjonowania. Wszystko jest w porządku dopóki nie pojawią się te, które są zbyteczne, lub pojawią się tam gdzie nie trzeba. I tak właśnie bakteria Escherichia coli naturalnie występuje w jelicie grubym człowieka oraz zwierząt. Spełnia ona tam ważną rolę – wspomaga proces rozkładu pokarmu oraz uczestniczy w procesie produkcji witaminy K oraz witamin z grupy B. I do tego momentu wszystko jest w porządku. Gorzej gdy taka bakteria jelito opuści i dostanie się w inne miejsce. Takim miejscem gdzie szczególnie często dochodzi do zakażenia jest układ moczowy. W artykule, do którego ten jest kontynuacją opisałam zakażenie tą bakterią od zwierząt, szczególnie drobiu, jeśli ktoś artykułu nie widział, przeczyta go TUTAJ

No i teraz przejdźmy więc do tego jak sobie z bakterią E coli poradzić. Oto preparaty, które pozwolą lub pomogą ją zwalczyć:

Tarczyca bajkalska – wykazuje silną aktywność przeciwbakteryjną, w tym działanie na E coli. Zawiera również związki działające przeciwgrzybiczo na drożdżaki i inne gatunki groźne dla człowieka.

Mniszek lekarski – ma działanie moczopędne. W medycynie chińskiej używany jako środek w łagodzeniu schorzeń układu moczowego. Latem można samemu przyrządzać sobie napary ze świeżego mniszka rosnącego pod płotem, zimą zostaje nam zakup herbatki.

Cynamon – wg badań doskonale radzi sobie z bakteriami E coli. Podczas badań wykazywał 80 – 90% skuteczność.

Mącznica lekarska – stosowana w leczeniu zakażeń układu moczowego, w leczeniu schorzeń nerek, pęcherza moczowego, cewki moczowej – czyli objawy występowania E coli

Żurawina – aktywną substancją działającą na bakterie E coli jest proantycyjanidyn, który uniemożliwia bakterii przyleganie do pęcherza moczowego. Im wyższa dawka tym lepsze działanie.

Ziemia okrzemkowa – zawiera miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek, które przyciągają dodatnio naładowane bakterie, grzyby, pleść, pierwotniaki, wirusy, pestycydy, pozostałości po lekach, bakterie E coli, metale ciężkie i powoduje, że zostają one wydalone wraz z kałem.

Jedzenie fermentowane czyli kiszonki – kiszona kapusta, kiszone ogórki, zakwas buraczany, kefir, maślanka są idealnym pożywieniem w walce z bakteriami

Witamina C – najlepiej w postaci owoców i warzyw (duże ilości), jeśli nie to w postaci wyciągów, bez dodatku chemicznych składników. Nie może być również syntetyczna, bo spowoduje odwrotny skutek.

Herbatki ziołowe:

 • nagietek lekarski
 • rumianek pospolity
 • koper włoski
 • imbir
 • dziurawiec
 • tymianek
 • pokrzywa
 • krwawnik pospolity

Czosnek – zawiera allicynę, która działa synergicznie z flukonazolem. Stanowi silne działanie na bakterie gram ujemne i gram dodatnie w tym na E coli. Czosnek działa również na candidę.

Wyciąg z pestek winogron – wspomaga zwalczanie infekcji dróg układu moczowego. Ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Olej z oregano, kminek, tymianek – wszystkie trzy są zabójcami grzybów w tym E coli. Zawierają one dwa składniki: tymol i karwakrol i to właśnie one mają działanie grzybobójcze. Olej z oregano zapewnia zdrowie układu pokarmowego oraz minimalizuje zatrucia pokarmowe.

Olejek kamforowy – hamuje namnażanie się bakterii.

Olej kokosowy – silne działanie przeciwbakteryjne oraz zwalczające bakterie w tym E coli

Dodatkowe porady:

 • pij codziennie dużo wody
 • nie wstrzymuj moczu
 • dotyczy kobiet: podcieraj się od przodu do tyłu
 • lepszy jest prysznic niż kąpiel w wannie
 • podmywaj się przed i po stosunku
 • unikaj dezodorantów do higieny intymnej, powodują podrażnienia cewki moczowej
 • nie używaj zapachowego papieru toaletowego

.

źródło: zdrowiebeztajemnic.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge