fbpx
choroby,  kręgosłup,  zdrowie

Chory kręgosłup – chory człowiek

Czy wiesz jak wiele chorób uzależnionych jest od stanu Twojego kręgosłupa ? Zapewne część z Was nie zdawała sobie nigdy sprawy z tego, że:

Przemieszczone kręgi szyjne mogą być przyczyną takich dolegliwości:

– ból głowy

– rozdrażnienie

– nerwowość

– wysokie ciśnienie

– katar

– alergia

– choroby oczu

– przeziębienia

– choroby tarczycy

– wypryski

Przemieszczone kręgi piersiowe mogą być przyczyną takich dolegliwości:

– astma

– bóle rąk

– zapalenie oskrzeli i płuc

– ciężki oddech

– nieprawidłowe funkcjonowanie serca

– choroby pęcherzyka żółciowego

– choroby wątroby

– niskie ciśnienie

– choroby nerek

– zmęczenie

– reumatyzm

– bóle brzucha

– zaburzenia w krwiobiegu

Przemieszczone kręgi lędźwiowe mogą być przyczyną takich dolegliwości:

– biegunki

– skurcze

– choroby pęcherza moczowego

– bolesna miesiączka

– impotencja

– bóle lędźwiowe

– słabość w nogach

– hemoroidy

Zwykle po nastawieniu kręgów dolegliwości ustępują.

Kręgosłup to podstawa, która utrzymuje całe nasze ciało. A uwierzcie mi masa ludzi ma w większym bądź mniejszym stopniu zwichnięcia kręgów. Można to naprawić lub zapobiec, jeśli nadal Twój kręgosłup jest w należytej formie.

Aby kręgosłup był zdrowy należy:

– spać na twardym materacu

– spać na twardej poduszce

– wykonywać ćwiczenia

– być w ruchu

– prawidłowo się odżywiać

Sen jest najlepszym momentem na regenerację kręgosłupa. Dlatego w czasie jego trwania powinniśmy zadbać o to, aby miał on ku temu odpowiednie warunki.

Dlatego też powinno spać się na twardym materacu, jednak na tyle aby nie zaburzał on snu. Najlepszą pozycją jest spanie na plecach, wówczas mięśnie są rozluźnione, a wszystkie zwichnięcia kręgów lekko się prostują. Taka pozycja również korzystnie wpływa na nasze serce, które swobodnie pompuje krew, a lepsze krążenie, to lepsza praca wątroby, z kolei lepsza praca wątroby to prawidłowe wyrzucanie toksyn z organizmu. Jeśli pójdziemy dalej, to prawidłowa praca wątroby skutkuje lepszą przemianą materii, co przekłada się na utratę wagi nawet bez diety – 2 miesiące spania na twardym materacu to 3 do 5 kg mniej.  Wszystko jest ze sobą powiązane. A podsumowując jakość materaca ma ogromny wpływ na nasz organizm i jego funkcjonowanie.

A poduszka? Oczywiście drugi element sprzyjający bądź nie funkcjonowaniu organizmu. Poduszka powinna być twarda, niska i mała. Spanie na miękkiej i wysokiej powoduje częste katary, choroby gardła, oskrzeli i płuc.

Kręgi powiązane są z konkretnymi organami, dlatego jeśli nerw jest uszkodzony to i organ, którym on kieruje również. Nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że 60% wszystkich chorób ma przyczynę w złym stanie kręgosłupa.

Nie próbujcie obwiniać upływu lat, w stylu: „w moim wieku to normalne”, „zaczynam się sypać, nic dziwnego w moim wieku” itd. Wiek nie ma tu nic do rzeczy moi mili. Brak ćwiczeń, siedzący tryb życia – oto przyczyny. Do tego materac, poduszka, dieta …… Zadbajcie o te rzeczy.

Źródło: „Droga do zdrowia” Michał Tombak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge