Jaką pić wodę ?

Każdy z nas chciałby powstrzymać proces starzenia się. Szukamy cudownych, magicznych sposobów, diet, kremów aby pomóc naszej skórze wyglądać lepiej. Niestety jest to walka z wiatrakami, gdyż proces ten ma swój początek wewnątrz naszego organizmu. I tu bardzo istotną rolę odgrywa woda. Komórki naszego ciała, nasz mózg i krew w 70% składają się z wody. Stan naszego organizmu: stawy, naczynia krwionośne, cera uzależniony jest od wody, a raczej od jej jakości.

Znanym wszem i wobec jest fakt, że należy wypijać około 2 litrów wody dziennie, (wdając się w szczegóły powinno to być 30 ml na każdy kilogram masy ciała) ale nie każdy zwraca uwagę na to jaka czy skąd ta woda pochodzi.

Zacznijmy od „kranówki”. Zawiera ona sole wapnia i żelaza. Nie rozpuszczają się one w naszym organizmie, co ułatwia tworzenie się złogów, których pozbyć się nie jest łatwo. Następna rzecz to chlor – trujący gaz, który gromadzi się w organizmie i powoli go zatruwa. Jedynym sposobem na pozbycie się chloru z wody jest odstawienie jej przed zagotowaniem na 2 czy 3 godziny. Chlor w tym czasie się ulotni. Z drugiej strony gotowanie wody powoduje, że niszczymy w niej tlen, którego bardzo potrzebujemy.

Woda mineralna. Ze względu na to, że zawiera ona takie sole i domieszki, których organizm nie jest w stanie przyswoić, powinno się pić wodę mineralną 2 do 4 tygodni a potem zrobić przerwę na 3 – 4 miesiące.

woda

Jaka woda zatem jest najlepsza?

Najlepsza jest „woda strukturowana”. Pod względem składu jest to woda identyczna jak ta znajdująca się w komórkach naszego organizmu. Znajduje się ona w warzywach, owocach i sokach oraz w roztopionym lodzie. Jeżeli chcesz zatrzymać proces powstawania zmarszczek i młodo wyglądać zacznij pić taką wodę !

Przygotowanie takiej wody zajmie Tobie chwilkę a korzyści co niemiara. W dowolnym naczyniu zagotuj wodę a potem odstaw do wystudzenia. Następnie włóż do zamrażalki, a po 2 – 3 godzinach przebij powstały lód i zlej. Taka woda posiada właściwości „strukturowanej”. Ja, aby mieć takiej wody ciągle pod dostatkiem, gotuję, studzę i wlewam do dwóch półtorej litrowych butelek. Zostawiam na noc w zamrażalce, rano wyjmuję i zostawiam do rozmrożenia, w tym samym czasie wkładam do zamrażarki kolejne dwie butelki. Tym sposobem codziennie podmieniam tylko jedną lub dwie butelki i na bieżąco korzystam z cudownej wody 🙂

Jeśli komuś się nie chce tak bawić zachęcam do wypicia choć jednej szklanki takiej wody rano na czczo. Nawet taka ilość poprawi stan Twojej skóry oraz ogólne samopoczucie. Woda ta wypłukuje z organizmu złogi i stare, martwe komórki.

Jakuci, naród z północnej Rosji pije tylko taką wodę (nie mają dostępu do innej) i żyją średnio ponad 100 lat !

Wiem, że możesz sobie pomyśleć: Ola Boga tyle roboty z durną wodą. Ale uwierz mi, tak jak do wszystkiego innego i do tego też można się przyzwyczaić ! Bynajmniej warto 🙂

1 ping

  1. […] Po wypiciu takiej wody przekształca się ona w ciągu 10 – 15 minut w postać strukturowaną i energetyczną. Po tym czasie zaczyna działać jak elektrolit, antyoksydant rozpuszczający wszystkie twory mocznikowe nagromadzone w zanieczyszczonym organizmie. Dzienna dawka soli nie powinna przekraczać 3 g. Osoloną wodę należy pić aby zapobiegać chorobom. Jeśli natomiast już chorujesz osolona woda pomoże Tobie pozbyć się lub złagodzić występujące schorzenia. Pamiętaj przy tym, że przesadne używanie soli może być szkodliwe a nawet groźne !!! Dlatego idealnym rozwiązaniem jest sól himalajska, pisałam o niej tutaj. Nie jest ona zanieczyszczona i zawiera 84 różne minerały, elektrolity i pierwiastki. Możecie ją nabyć w sklepach ze zdrową żywnością lub taniej TUTAJ Najlepszym zatem rozwiązaniem jest wypicie rano na czczo szklanki wody z rozpuszczoną szczyptą soli, a potem rozpuścić pół łyżeczki w litrze wody i popijać w ciągu dnia. Litr wody na dobę to mało, zatem poza osoloną należy pić również zwykłą wodę. Jaka woda jest najlepsza do picia napisałam tutaj. […]

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge