fbpx
choroby,  leki,  zdrowie

Największe oszustwa firm farmaceutycznych !

                     „Przemysł farmaceutyczny

         nie jest zainteresowany zwalczaniem raka,

                  Alzheimera czy chorób serca.

             Jego celem jest utrzymywanie chorób

                         i zarządzanie objawami”

                                                            Gwen Olsen

                   – była pracownica branży farmaceutycznej

Trzy miliardy dolarów! To grzywna jaką został ukarany brytyjski gigant farmaceutyczny za nielegalne działania związane ze sprzedażą leków na terenie Stanów Zjednoczonych. Amerykanie nazwali ich przekręty „największym oszustwem w dziejach służby zdrowia”. A to niestety nie jedyny taki przypadek. Firmy farmaceutyczne grzywny jakie im przyjdzie zapłacić wliczają sobie często w budżet. Stanowią one jedynie maleńką cząsteczkę w porównaniu z korzyściami jakie te firmy dzięki matactwom osiągają !!!

W/w brytyjska firma podawała nieprawdziwe informacje dotyczące dystrybuowanych leków na depresję i nie przekazała Agencji Żywności i Leków danych dotyczących skutków ubocznych płynących z zażywania leku na cukrzycę. Leki na depresję powodowały wzrost liczby samobójstw u nastolatków, natomiast lek na cukrzycę wywoływał zwiększone ryzyko zawału serca. Prokurator Carmin Ortiz, który zajmował się sprawą, powiedział oficjalnie, że firma przekupowała lekarzy, aby owe leki przepisywali.

Kwota jaką została obciążona firma to nie pierwsza kara …… Tę otrzymali w 2012 roku, natomiast w 2004 mogą pochwalić się karą w wysokości 10 milionów dolarów.

No ale kto bogatemu zabroni ? 🙂 Spłynęło po nich zapewne jak po kaczce !

Przemysł farmaceutyczny to w końcu najbardziej opłacalny (zaraz po zbrojeniowym) biznes na świecie. Aktualnie jego zyski wyceniane są na bagatela 600 miliardów dolarów !

Na czym polegają grzechy firm farmaceutycznych ?

Na przykład:

Niejaki anestezjolog z Baystate Medical Center w Springfield, dr Scott Reuben został niedawno skazany na pół roku więzienia i karę grzywny pół miliona dolarów. Lekarz ten opublikował 21 artykułów w prestiżowych czasopismach medycznych. Dotyczyły one wychwalania i skuteczności trzech przeciwbólowych leków. Popierał je badaniami. Inni lekarze oczywiście połknęli haczyk i leki przepisywali. Anestezjolog stojąc przed sądem w 2010 roku przyznał, że żadnych badań nie przeprowadził a wszystkie informacje na temat leków WYMYŚLIŁ …. Kwota jaką doktor został przekupiony przez firmy farmaceutyczne wynosiła 400 tysięcy dolarów. W efekcie nie opłaciło się biedakowi 🙂

W Rosji znów ujrzała światło dzienne sprawa szpitala, który od przemysłu farmaceutycznego otrzymywał na własność 5 % zamówionych przez siebie medykamentów.

Najbardziej przykrą sprawą jest to, że większość przekrętów nie zostaje wykryta czy wyłapana !!!!

W Polsce co roku lekarze wystawiają 365 milionów recept.

Pacjenci za zrealizowanie ich w aptece zostawiają

łącznie 18 miliardów złotych.

antybiotyki

Wymyślanie chorób to kolejny trik firm farmaceutycznych. Spójrzcie na reklamy w TV. Od samego patrzenia na nie człowiek staje się chory. Fachowcy tak sprytnie konstruują reklamy, że jeśli nie jesteś chory to objawy jakie słyszysz w reklamie powodują, że przypisana im choroba staje się nagle i Twoją. Jeśli jednak coś Ci doskwiera, reklama skutecznie wciśnie Ci kit, że jesteś bardziej chory niż myślałeś.

Weźmy na przykład łysienie, zespół jelita drażliwego, zespół niespokojnych nóg, podwyższony cholesterol ? Pisałam o tym niedawno … 20 lat temu kto słyszał o przyjmowaniu na to leków ? Dziś co rusz to ktoś je zażywa ! Przecież kiedyś nic takiego nie istniało.

Wmawia się ludziom, że są chorzy lub, że powinni brać leki profilaktycznie co prowadzi nawet do lekomanii w niektórych przypadkach.

W 2016 roku ujawniono w Polsce dane dotyczące kwot jakie zostały przeznaczone dla lekarzy. Fakt, nie jest to kasa z ręki do ręki, ale opłacone wykłady, pokrycie kosztów w kongresach medycznych, prowadzenie zajęć na temat leków itd. W 2015 roku koncerny farmaceutyczne wydały na 30 tysięcy pracowników medycznych

107 milionów złotych. Czyli średnio 3,5 tysiąca na łebka.

Na firmach farmaceutycznych suchej nitki nie pozostawił profesor Peter Gotzsche – wykładowca Uniwersytetu w Kopenhadze oraz dyrektor ośrodka badawczego Nordic Cochrane Center. Jego zdaniem trzecią przyczyną zgonów na świecie po chorobach serca i nowotworach stanowią leki !

Potrzeba jest aż 265 zgonów spowodowanych zatruciem paracetamolem, by w gazecie pojawił się artykuł na ten temat, natomiast na każdy zgon spowodowany przedawkowaniem ecstasy przypada jedna wiadomość !

Cóż to oznacza? Proste jak drut. Poza przekupowaniem lekarzy firmy farmaceutyczne przekupują również media.

Skupmy się jeszcze na badaniach przeprowadzanych nad skutecznością i bezpieczeństwem leków.

Dr John Virapen po 35 latach pracy w branży wydał książkę „Skutek uboczny: śmierć”. Wyznał on w niej, że wszystkie wypuszczane na rynek leki mają skutki uboczne (negatywne) ale nie informuje się o nich pacjentów.

Firmy farmaceutyczne nie są chętne do przeprowadzania nowych badań, gdyż jest to dla nich cholendarny koszt a badania trwają latami. Lepiej wprowadzić ten sam lek na rynek ze zmienionym jednym składnikiem i wprowadzić go ponownie pod inną nazwą na inne schorzenie. Kolejna sprawa to same badania. 90 % z nich finansowane jest przez firmy farmaceutyczne. Jakież mogą być ich wyniki po tym jak ktoś otrzymuje za to ciężkie pieniądze ? Nie trudno się domyślić.

Wyniki badań są niedostępne dla lekarzy i dla pacjentów. Lub też upowszechnia się ich połowę, a te zaś które mają negatywne wyniki w większości przypadków znikają.

Badacze i naukowcy przeprowadzający badania sponsorowane przez koncerny farma podpisują umowy zawierające „klauzulę milczenia”, która zabrania im publikowania, omawiania lub analizowania danych z przeprowadzonych badań.

Leki ponadto porównywane są z czymś co nie jest szczególnie dobre. Niektóre firmy porównują swój farmaceutyk z pigułką placebo, ponieważ to stawia im poprzeczkę niezwykle nisko. Inna praktyka to porównanie leku danej firmy z lekiem jaki posiada konkurencja, ale takim, który został uznany za bezużyteczny. W takich przypadkach dana pigułka zawsze wypadnie lepiej 🙂 ale w porównaniu z czym ? na litość …..

Wszystko sprowadza się do tego, że firmy farmaceutyczne pragną zrobić i robią sobie z nas więźniów skazanych na dożywocie w aptece – nie chcą nas leczyć, ale utrzymywać przy życiu w chorobie – postępując inaczej działałyby na własną szkodę !

W latach 1998 – 2002 amerykańska FDA zarejestrowała 415 nowych leków. Wśród nich tylko 14 % było naprawdę nowych, zaledwie 9 % poprawiało stare leki, natomiast pozostałe były takie jak już istniejące. No ale niby nowa nazwa, nowy lek i kasa leci.

Dlaczego nikt się tym porządnie nie zajmie ??? Oto pytanie, które od lat pozostaje bez odpowiedzi ….

p.s. artykuł napisałam na podstawie książek, których autorami są osoby  przez lata pracujące na wysokich stanowiskach w firmach farmaceutycznych 

.

źródło: „ Skutek uboczny: śmierć” dr John Virapen

Zle leki. Jak firmy farmaceutyczne wprowadzają w błąd lekarzy i krzywdzą pacjentów” Ben Goldacre

Sekrety medycyny” wydanie specjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge