fbpx
depresja,  suplementy,  zioła

Jakimi ziołami poprawić sobie nastrój w paskudne jesienne dni ?

Jesień ma to do siebie, że nie jednemu z nas obniża nastrój …. brak słońca, deszcz, ciężkie chmury sprawiają, że nic nam się nie chce i ogarnia coś na kształt depresji ….

Istnieją jednak zioła, które potrafią naprawić ten stan i mają bezpośredni wpływ na naszą kondycję psychiczną.

Miłorząb japoński

W medycynie stosowany od tysięcy lat. Poza wieloma właściwościami zdrowotnymi ma również wpływ na poprawę nastroju zatem radzi sobie ze stanami depresyjnymi. Miłorząb ułatwia przepływ krwi do mózgu, zapobiega uszkadzaniu tkanek, skutecznie poprawia pamięć, procesy uczenia się, wyostrza myślenie i ogółem doskonale wpływa na stan emocjonalny umysłu.

Dziurawiec

Innym ziołem mającym wpływ na poprawę funkcjonowania mózgu jest dziurawiec. Ma on wiele zastosowań medycznych jednak najczęściej używany jest w przypadku bezsenności oraz depresji. Jego główną zaletą jest zdolność do zwiększania skuteczności serotoniny w mózgu, co wiąże się z poprawą nastroju i lepszym samopoczuciem.

Pokrzywa

Ze względu na dużą zawartość żelaza napar z pokrzywy jest nieoceniony w przypadku obniżonej sprawności psychicznej umysłu. Dodaje sił, energii a także wzmacnia odporność. Pokrzywa od wieków używana jest w ziołolecznictwie i poza właściwościami antydepresyjnymi ma ogromny pozytywny wpływ na resztę naszego organizmu.

I na koniec

Fosfatydyloseryna

Składnik ten doskonale wpływa na funkcjonowanie błon komórek mózgu. Najwięcej tego składnika znajduje się w soi. Organizm ludzki potrafi go wytwarzać sam, ale potrzeba mu do tego odpowiednich warunków a mianowicie nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu foliowego i witaminy B12. Brak któregokolwiek z tych składników powoduje, że fosfatydyloseryna nie będzie produkowana przez organizm w odpowiedniej ilości.

Niestety również bieg lat powoduje mniejszą zdolność do produkcji tego składnika.

Wyniki badań dowodzą, że suplementy fosfatydyloseryny potrafią cofnąć czas (wiek umysłowy) o nawet 12 lat !!!

Aby zatem poprawić zdolność produkcji owego składnika zadbaj o to aby w Twojej diecie znalazły się: ryby, orzechy, siemię lniane – są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Następnie zielone warzywa liściaste, fasola, ser biały, które są źródłem kwasu foliowego. No i jaja, ryby, tofu, które są źródłem witaminy B12.

Ziołami czy suplementami owszem można sobie pomagać, są nieszkodliwe a nawet posiadają wiele właściwości zdrowotnych, ale w okresie jesienno zimowym Twój nastrój z pewnością bezkonkurencyjnie poprawi aktywność fizyczna. Idź na siłownię, fitness, basen, pospaceruj godzinę dziennie po świeżym powietrzu a przekonasz się jak niewiele trzeba aby wyjść z jesiennej depresji.

Źródło: „życie ze smakiem” Sara Kirkham

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge