fbpx
CHOLESTEROL,  choroby,  leki

Czy statyny to wielkie medyczne oszustwo ?

Statyny to najlepiej sprzedające się leki na świecie. Jeśli osobnik ma więcej niż 50 lat istnieje duża szansa, że lekarz zaleci mu przyjmowanie statyn, nawet rutynowo, rzekomo na obniżenie tzw złego cholesterolu i zapobieżeniu zawałowi serca.

Co jednak mówią najnowsze badania ? Lekom tym daleko jest od cudów ratujących życie, a wręcz przeciwnie – dla części ludzi mogą być nawet zabójcze.

Co jest zatem powodem nagminnego przepisywania statyn przez lekarzy ?

1. Świadome ukrywanie prawdy

2. Nacisk i manipulacja firm farmaceutycznych

3. Sporna teoria, według której cholesterol LDL powoduje choroby serca

Dwóch naukowców z Uniwersity College Hospital w Galway w Irlandii odkryło prawdę dotyczącą wpływu statyn na zdrowie lub może na nie zdrowie człowieka. Wykazali oni, że pacjenci przyjmujący te leki wcale nie żyli dłużej niż Ci, którzy leków nie przyjmowali. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby serca było takie samo zarówno w jednej jak i w drugiej grupie osób. A co dodatkowo, u kobiet, u cukrzyków i ludzi młodych przyjmujących te środki ryzyko wystąpienia choroby układu krwionośnego było wręcz większe.

Naukowcy z Cambridge Uniwersity po przeanalizowaniu 11 badań nad statynami, w których wzięło udział 65 tysięcy pacjentów, doszli do wniosku, że statyny zapewniają ochronę przed zawałem lub udarem w 1 na 140 przypadków, w dodatku tylko u osoby która nie jest obciążona grupą ryzyka wystąpienia tych chorób. Jednym słowem można powiedzieć, że ochrony nie ma żadnej.

38970230-m_3528-x0y0xx848yy565

Po raz pierwszy został zaobserwowany pewien interesujący fakt podczas tzw eksperymentu Illuminate (opisywany później jako najlepiej strzeżony sekret medyczny). Badanie owo wykazało, że statyny tak naprawdę zwiększają ryzyko chorób serca. Jak tylko zauważono podczas badania, że uczestnicy zaczęli nagle umierać i chorować na nowotwory, badanie natychmiast zostało przerwane !

Jak to właściwie jest ? I dlaczego statyny, które mogą wywoływać choroby serca uznawane są przez organizacje ochrony zdrowia za leki ratujące życie ? Odpowiedź brzmi : badania, na których organizacje te opierają politykę zdrowotną zawsze sponsorowane są przez przemysł farmaceutyczny, a biznes ten pokazuje przekłamane statystyki podkreślając korzyści płynące z przyjmowania statyn i tym samym umniejszające ryzyko związane z ich stosowania.

Nie wesoło …..

W USA została przeprowadzona ankieta dotycząca stosowania statyn przez Amerykanów. Około połowa pacjentów przestawała brać leki jeszcze w pierwszym roku terapii. Większa część z nich zapytana o powód odpowiadała, że wystąpiły u nich negatywne efekty uboczne typu: osłabienie mięśni, bóle stawów, mdłości lub zawroty głowy.

Odżywiajmy się zdrowo a nie będą nam potrzebne żadne leki chroniące przed zawałami czy udarami. Udowodnione zostało bowiem, że właściwa dieta i aktywność fizyczna jest o wiele bardziej skuteczna niż jakiekolwiek leki. Aż 80% przypadków choroby wieńcowej wywołane jest niewłaściwym doborem diety czyli: śmieciowe jedzenie, palenie papierosów, brak ruchu.

Już zjadanie 1 jabłka dziennie stanowi ochronę przed chorobami o jakich mowa w tym artykule. Dieta śródziemnomorska, 30 g orzechów oraz 4 łyżki stołowe oliwy z pierwszego tłoczenia najlepiej ekologicznej obniża ryzyko zawału serca o 1/3.

Istotnym jest również wspomnienie w tym artykule o fakcie, że cholesterol jest dla naszego organizmu niezbędny, gdyby nie on już dawno byśmy powymierali. I co ciekawe …. Po przebadaniu osób, które zmarły na zawal serca okazało się, że żadna z nich nie miała podwyższonego poziomu cholesterolu, a wręcz odwrotnie, mieli oni cholesterol zaniżony …. O czym to świadczy ? Odpowiedzcie sobie sami, a w międzyczasie proponuję poczytać inny artykuł zgłębiający bardziej tematykę cholesterolu tutaj.

P.s. Dwa zdania jeszcze, których nie zawarłam w artykule dotyczącym cholesterolu. 270 mg/dL – tyle wynosił prawidłowy poziom cholesterolu jeszcze 20 lat temu. Obecnie mówi się, że idealny jest na poziomie 193 mg/dL. Szacuje się, że w przyszłości (to oczywiście będzie podyktowane dalszą chęcią zwiększenia zarobków dla firm farmaceutycznych) prawidłowy poziom cholesterolu będzie wynosił 96 mg/dL.

Chcesz wiedzieć ile powinien wynosić poziom cholesterolu dla Ciebie ? Do 230 dodaj swój wiek – i OTO otrzymasz prawidłowy wynik !

Źródło: „O czym lekarze Ci nie powiedzą”

zdjecie: https://i.wpimg.pl/5000×0/i.abczdrowie.pl.sds.o2.pl/imageCache/2016/10/18/38970230-m_3528-x0y0xx848yy565.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge