fbpx
oczyszczanie organizmu,  przepisy,  zdrowie

Jak oczyścić organizm z radionukleidów i metali ciężkich ?

siemie lnianeNasze organizmy są tak pięknie zbudowane, że przed tytułowymi metalami ciężkimi potrafią się bronić, potrafią je eliminować, jednak w przypadku przeciążenia od ich nadmiaru powstaje problem, gdyż odkładają się one w organizmie. Efektem tego, jak pewnie większość się domyśla, mogą być różne schorzenia w tym niepłodność i obniżenie ilorazu inteligencji.

Ciężko ich niestety uniknąć, atakują nas ze wszech stron: woda, pożywienie, plomby dentystyczne, sprzęt kuchenny, kosmetyki, przybory toaletowe, nie wspomnę już o środkach czystości, farbach i innych.

Bywa zatem, że w organizmie powstaje wręcz „czarnobylska elektrownia atomowa”, której ostatecznym efektem może być nowotwór różnych narządów.

Dlatego też oczyszczanie organizmu co jakiś czas z toksyn powinno towarzyszyć każdemu z nas.

Istnieje kilka skutecznych sposobów, które wyraźnie pomagają wyrzucić większość (a jeśli wliczyć w to zdrowe odżywianie to nawet i całość) metali ciężkich:

Oto one:

1. Oczyszczanie pączkami sosnowymi.

4 łyżki młodych sosnowych pączków włożyć do ½ litrowego słoika i zalać 1 szklanką miodu. Odstawić do lodówki. Po 2 dniach pojawi się sok. Pić 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.

2. Oczyszczanie igliwiem sosny lub świerka.

½ szklanki rozdrobnionych igieł zalać 1 litrem gotowanej wody i podgrzewać 10 – 15 minut na słabym ogniu, nie dopuszczając do wrzenia. Pić zamiast herbaty przez 7 dni, następnie zrobić 2 miesiące przerwy.

3. Oczyszczanie siemieniem lnianym.

½ szklanki zmielonego siemienia zalać 1,5 l wrzątku, gotować dwie godziny na małym ogniu, ostudzić i przecedzić. Wypić w ciągu dnia. Stosować codziennie przez 2 tygodnie.

Powyższe przepisy nie są ciężkie do wykonania, nie są pracochłonne zatem bez trudu można zastosować któryś z nich, do czego serdecznie zachęcam. Jedyną przeszkodą może być sezon, ale o każdej porze roku któreś zalecenie da się przeprowadzić 🙂

Źródło: „Droga do zdrowia” Michał Tombak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge