fbpx
dla ciała

Jaką ochronę przed słońcem stosować najlepiej?

Mamy piękne lato, słoneczko, część z Was pewnie już się smaży na plażach, a przed częścią czas urlopu jeszcze nie nadszedł. Tak czy inaczej większość podczas opalania próbuje się jakoś chronić przed słońcem. I apropo tej ochrony mam do Was dwa zdania.

Słońce nie powoduje chorób skóry !!! To nieszczęście wywołują kremy z filtrem !!! Jeśli stosujecie ochronę przeciwsłoneczną to najlepszym rozwiązaniem jest ta naturalna.  Środki chemiczne pod wpływem ogrzewania przedostają się z łatwością przez skórę, a jak się wszyscy domyślacie kremy te zawierają wszelakie substancje chemiczne, które przenikają przez skórę wraz z nim. Im większy filtr, tym więcej chemii !!! Ponadto im większy filtr tym mniej witaminy D wyprodukuje nasz organizm, a korzystamy ze słońca również i z tego powodu !

Dlatego chciałabym Wam zaproponować oleje, które posiadają filtr z natury. Jedne mniejszy, drugie większy, ale jest.

olejeeeee

 

Proszę oto one:

1. Olej z pestek malin – filtr SPF 28 – 50

2. Olej z nasion marchwi – filtr SPF 38 – 40

3. Olej z kiełków pszenicy – filtr SPF 20

4. Olej sojowy – filtr SPF 10

5. Oliwa z oliwek – filtr SPF 8

6. Olej z orzechów macadamia – filtr SPF 6

7. Olej rycynowy – filtr SPF 6

8. Olej arganowy – filtr SPF 6

9. Masło shea – filtr 3 – 6

10. Olej z awokado – filtr 4

11. Olej kokosowy – filtr SPF 2 – 3

Filtr SPF jest wyznacznikiem o ile dłużej możemy pozostać na słońcu używając go w porównaniu z opalaniem bez filtra. Przykładowo krem z filtrem SPF 15 blokuje 93% promieni UVB, zatem macie odnośnik do pozostałych wartości liczbowych kremów czy oleju.

Zatem uważajcie na swoją skórę i chrońcie ją używając w miarę Waszych możliwości olejów naturalnych. Nie dość, że zawierają filtr przeciw promieniom to jeszcze super korzystnie przy okazji wpłyną na Waszą skórę: nawilżą, uchronią przed utratą wilgoci, zregenerują, wygładzą, nadadzą sprężystość i miękkość itd., itd., itd. 🙂 Dwa w jednym, albo kilkadziesiąt w jednym 🙂 Warto co?

Miłego i bezpiecznego plażowania 🙂

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge