fbpx
choroby,  nerki,  oczyszczanie organizmu,  przepisy,  przepisy lecznicze,  zdrowie

3 skuteczne sposoby na oczyszczenie nerek

Nerki to najistotniejszy narząd układu wydalniczego człowieka. Oczyszczają one nie tylko mocz ale i krew. Usuwają z niej szkodliwe produkty przemiany materii, leki, substancje obce dla organizmu. Nerki nieustannie narażone są na kontakt z substancjami toksycznymi, a że pełnią bardzo ważną dla nas funkcję, tak istotne jest aby o nie zadbać. I tu z pomocą przychodzą kuracje oczyszczające …

Jednym z pierwszych objawów, które powinny tknąć Ciebie do tego aby pomyśleć, a nawet przejść do działania i oczyścić nerki są:

  • worki pod oczami
  • białe plamki na paznokciach
  • wilgotne dłonie

W zasadzie kuracje oczyszczające nerki nie są zbyt skomplikowane, nie mają skutków ubocznych, wpływają tylko korzystnie na nasz organizm dlatego każdy z powodzeniem może stosować je profilaktycznie.

Oto one:

Metoda 1:

Mieszanka ze świeżo wyciśniętych soków w proporcji: marchew 270 ml, korzeń selera 150 ml, korzeń pietruszki 60 ml. Tak przygotowany sok należy pić dwa razy dziennie na 15 – 20 minut przed jedzeniem. Piasek z nerek zaczyna schodzić po 21 – 30 dniach. Aby wspomóc zabieg najlepiej co drugi dzień zamiast prysznica stosować kąpiel.

Tę kurację w pierwszym roku należy powtarzać co 3 miesiące, w kolejnych latach wystarczy raz w roku.

Metoda 2:

1 kg korzenia pietruszki oraz 0,5 kg korzenia selera umyć, oczyścić i zemleć w maszynce do mięsa. Przełożyć masę do garnka i dodać do niej 1 kg miodu pszczelego oraz 1 litr przegotowanej i ostudzonej wody. Całość gotować na maleńkim ogniu dopóki nie zawrze. Gotową mieszankę odstawić do lodówki na 3 dni. Czwartego dnia dodać 1 litr gotowanej wody i znów gotować do chwili zawrzenia. Mieszankę ostudzić a następnie odcedzić. Otrzymamy gotowy syrop, który możemy przelać do buteleczek i trzymać w ciemnym miejscu. Stosuje się 3 łyżki stołowe na 15 minut przed jedzeniem 2 razy dziennie. Kuracja trwa dotąd dopóki nie skończymy całego syropu.

Metoda 3:

3 stołowe łyżki młodych liści porzeczki należy zalać 0,5 litra wrzątku i odstawić na 20 minut. Następnie liście odcisnąć i wyrzucić. Roztwór podgrzać na małym ogniu prawie do wrzenia i wsypać do niego 2 stołowe łyżki porzeczek. Odstawić na 3 godziny. Pić po 1/2 szklanki w ciągu dnia a porzeczki zjadać.

Ten roztwór można stosować na okrągło. Poza tym, że oczyszcza nerki stanowi również wspaniałą odżywkę witaminową.

Wybierzcie sobie najlepiej odpowiadającą Wam kurację i stosujcie na zdrowie.

Jeśli już oczyścicie nerki z kamieni czy piasku powinniście zwrócić uwagę na to co jecie aby ponownie nie dopuścić do dolegliwości. Najlepiej zupełnie zmienić nawyki żywieniowe. Wyeliminować z diety produkty wysoko białkowe, szczególnie nie spożywać wątroby, smażonego i wędzonego mięsa, słonych ryb, bulionów mięsnych. W zamian za to jeść więcej warzyw, owoców i codziennie pić świeżo wyciskane soki. Należy wyrzucić z diety słodycze, gdyż one zaburzają czynności nerek.

.

Źródło: „Droga do zdrowia” Michał Tombak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge