fbpx
choroby,  owoce,  zdrowie

Zaburzenia erekcji mogą być wczesnym symptomem groźnej choroby

Zaburzenie erekcji polega na powtarzającej się bądź stałej niezdolności do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu. Szacunkowo około 100 milionów mężczyzn na świecie cierpi na tę przypadłość. Dla wielu mężczyzn, jak nie dla większości jest to wstydliwa kwestia, no ale Panowie są dobre wieści: możecie pomóc sobie zwalczyć te negatywne reakcje.

Jedna z metod to arbuz ! Zawiera on związek o nazwie cytrulina, który zwiększa aktywność enzymu odpowiedzialnego za rozszerzenie naczyń krwionośnych w penisie. Badacze z Włoch udowodnili serią badań, że ilość cytruliny jaka zawarta jest w pięciu porcjach czerwonego arbuza spożywana codziennie, pozwalała mężczyznom z zaburzeniami erekcji zwiększyć liczbę stosunków płciowych o 68% odbywanych miesięcznie. Żółty arbuz zawiera cztery razy więcej cytruliny niż czerwony, więc wystarczy jeden jego kawałek dziennie aby uzyskać ten sam efekt.

Jest jedna sprawa, z której prawdopodobnie mało który Pan zdaje sobie sprawę. A mianowicie to, że przyczyną problemów ze wzwodem może być zatykająca tętnice dieta ! Brak erekcji i choroba wieńcowa serca mają ze sobą naprawdę dużo wspólnego. Miażdżyca wpływa na wszystkie naczynia krwionośne w sposób negatywny – to wiemy. A skoro tak się dzieje to oczywiste jest, że usztywnienie tętnic prowadzi do zwiotczenia penisa. Dzieje się tak, ponieważ naczynia nie rozszerzają się aby zwiększyć przepływ krwi. Potwierdza to fakt, że dwie trzecie mężczyzn, którzy trafiają na izbę przyjęć do szpitala z bólem w klatce piersiowej przez kilka lat wstecz otrzymywali od swojego organizmu ostrzeżenie właśnie w postaci zaburzeń erekcji. Można powiedzieć, że pierwszym symptomem świadczącym o zmianach miażdżycowych w organizmie jest właśnie problem ze wzwodem. Dzieje się tak dlatego, bo tętnice w penisie są o połowę węższe niż np. tętnica sercowa. W Stanach Zjednoczonych problem ze wzwodem nazwano nawet penile angina co w tłumaczeniu na polski brzmi: choroba niedokrwienna prącia. Niektórzy specjaliści sądzą również, że mężczyzna z dysfunkcją wzwodu powinien być traktowany jako pacjent kardiologiczny dopóki nie ma dowodu, że przyczyna leży gdzie indziej.

Biorąc pod uwagę powyższe można łatwo wywnioskować, że zmiana diety będzie miała korzystny wpływ na poprawę funkcji seksualnych.

To co szczególnie może pomóc to orzechy. Badania kliniczne wykazały, że mężczyźni spożywający przez 3 tygodnie codziennie trzy do czterech garści orzechów (w tym przypadku były to pistacje), doświadczyli znacznej poprawy przepływu krwi w penisie, co skutkowało tym, że erekcje były „twardsze”. Orzechy okazały się równie skuteczne u kobiet, powodowały większe nabrzmienie łechtaczki oraz zwiększały poziom nawilżenia pochwy.

Źródło: „Jak nie umrzeć przedwcześnie” Dr Michael H. Greger, Gene Stone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge