fbpx
zdrowie

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne powodują zawały serca oraz udary

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o szkodliwym działaniu leków przeciwbólowych. Rzeczywiście zawsze było wiadomo, że nadużywanie takich leków może wywołać choroby serca. Natomiast obecnie Agencja Żywności i Leków przyznała, że nawet rzadkie stosowanie leków tego typu stwarza wysokie ryzyko zawałów serca oraz wylewów.

Zapadła w tej sprawie decyzja, która ma wymusić na producentach tych specyfików oznaczenia na opakowaniu występowania wysokiego ryzyka ataku serca. Takie skutki uboczne spotykane są nawet u bardzo młodych ludzi, u których zawał serca wystąpił po zaledwie kilku tygodniach od przyjmowania leku.

Doradca od podejmowania decyzji w FDA (Agencji Żywności i Leków) Peter Wilson powiedział: „Ludzie myślą, że leki przeciwbólowe są łagodne, w rzeczywistości jest całkowicie inaczej. Leki przeciwbólowe mogą być wyłącznie dobre w przypadku krótkotrwałego stosowania oraz dla młodych osób, które nigdy nie miały problemów sercowo – naczyniowych”. Peter Wilson ostrzega również, że im dawka większa tym większe ryzyko wystąpienia ciężkich chorób a nawet śmierci.

leki

Badania, które zostały przeprowadzone w 2005 roku dotyczące szkodliwości czy skutków ubocznych leków niesteroidowych, nie wykazywały aż takich skutków ubocznych jakie okazały się dziś. Dlatego oznaczenie o występowaniu wysokiego ryzyku zawału serca czy udaru mózgu nie będzie widniało tylko na ulotce, ale i na samym opakowaniu !

Tak czy inaczej jeśli miewasz częste bóle głowy, bóle migrenowe, pomyśl dlaczego je masz. Zanim sięgniesz po tabletkę i zlikwidujesz jedynie ból szkodząc sobie przy tym, poszukaj przyczyny.

Często jest to wynikiem:

– nieodpowiedniego odżywiania – spróbuj zmienić dietę

– wysiłku – zaobserwuj czy ból przychodzi po wzmożonym wysiłku

– odwodnienie – zwróć uwagę na odpowiednią ilość przyjmowanych płynów

– stres i napięcie – spróbuj znaleźć kilka minut każdego dnia na relax w ciszy i

spokoju

– nadmiar kawy – paradoksalnie osoby miewające częste bóle głowy, w takich

momentach sięgają po filiżankę małej czarnej. Spróbuj to zmienić i zacząć

ograniczać ilość tego napoju.

Zatem co zamiast tabletki ?

Jeśli już dopadnie Was ten nieprzyjemny ból spróbujcie wypić dwie szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej w nich rozpuszczonej, lub odrobina soli bezpośrednio na język.

Kolejną skuteczną metodą jest herbatka chryzantemowa pita regularnie. Jej właściwości lecznicze zostały odkryte już w starożytności. Zdecydowanie zmniejsza ilość ataków bólu głowy oraz ich intensywność.

To tylko przykłady jak można radzić sobie z bólem innymi metodami niż leki rujnujące nasz organizm. Na pewno warto poświęcić pięć minut i spróbować czy ziół, czy masaży, zamiast sekundy na połknięcie tabletki a później walkę ze skutkami jej przyjęcia !!!

 

 

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge