fbpx
choroby,  suplementy,  zdrowie

Czy w obecnych czasach suplementy to konieczność ?

Artykuł ten powstał na podstawie wykładu doktora Joela Wolles’a, nominowanego do Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny.

Tytuł wykładu to „Nieżywi lekarze nie kłamią”

Jeśli z moich informacji skorzystacie choćby w 10 %, unikniecie mnóstwa problemów, zaoszczędzicie bólu i pieniędzy związanych z chorobami i ich leczeniem. Będziecie mogli korzystać z życiowego potencjału przez długie lata, ciesząc się dobrym zdrowiem i kondycją”

Joel Wolles

Dr Joel Wolles przeprowadził 17,5 tysiąca sekcji zwłok zwierząt różnych gatunków, oraz uczestniczył w ponad 3 tysiącach sekcji zwłok ludzi. Te badania pozwoliły mu odkryć jedną wspólną prawidłowość: wszystkie zwierzęta i wszyscy ludzie, którzy zmarli w sposób naturalny, zmarli na skutek braku podstawowych składników odżywczych, jakimi są witaminy i minerały.

Dr Wolles uważa, że genetyczny potencjał życia człowieka wynosi 120 – 140 lat. I jeśli chcesz dożyć takiego wieku w zdrowiu musisz unikać nadmiernego picia alkoholu i palenia papierosów, lekarzy i współczesnej medycyny !

Nasz organizm potrzebuje dziennie 60 minerałów, 16 witamin, 12 podstawowych aminokwasów i 3 podstawowe tłuszcze. Dłuższy niedobór któregoś z nich prowadzi do różnych chorób.

Jak wiemy dzisiaj na sklepowych półkach mamy mnóstwo produktów pięknie wyglądających, w kolorowych opakowaniach, które wyglądają zachęcająco, tym bardziej, że udają zdrowe podczas gdy prawda jest zupełnie inna: produkty te są nafaszerowane niczym innym jak tylko wypełniaczami, spulchniaczami, chemią, toksycznymi dodatkami, sztucznymi aromatami, a dodana kropla witaminy C pozwala napisać: „produkt wzbogacony o dodatkową witaminę C” (czy inną – nie ma znaczenia – bo zawsze będzie to tylko kropla).

Warzywa i owoce jak wiemy nie są najlepszej jakości (chyba, że ktoś kupuje organiczne) zatem skąd nasz organizm ma czerpać te wszystkie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały ?

Suplementowanie według dr Wolles’a jest niezbędne w dzisiejszych czasach.

Chorobą, która powoduje, że licznik zgonów wzrasta jest rak. Dwukrotny laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, twierdzi, że jeśli chcemy zapobiegać powstawaniu nowotworów musimy przyjmować 10000 mg witaminy C dziennie. Noblista ten do wieku 94 lat pracował po 14 godzin dziennie i cieszył się dobrym zdrowiem i doskonałą kondycją. Jego koledzy, którzy początkowo wyśmiewali się z niego zmarli 30 lat wcześniej. Komu byś wierzył ? Tym, którzy umarli ?

Do badań nad nowotworami przystąpiło 29 tysięcy ludzi. Podawano im przez 5 lat różnego typu witaminy i minerały w dawkach dwa razy większych niż wskazywały na to zalecane normy. W grupie, która zażywała te suplementy (E i C) aż 13 % uciekło ze szponów raka, a 21 % jeśli chodzi o raka żołądka.

Obecnie co druga osoba powyżej 70 lat zmaga się z chorobą Alzheimera. Lekarze pakują w tych ludzi leki, które i tak nie pomagają, a wystarczyłoby aby na wizycie kontrolnej lekarz zalecił branie witaminy E, aby skutecznie tej chorobie zapobiec.

Wiele chorób i zaburzeń w pracy organizmu spowodowanych jest niedoborem miedzi, np. siwienie włosów, powstawanie zmarszczek, obwisła skóra, rozszerzenie żył, które prowadzi do zgonu. Niektóre z nich można zlikwidować idąc na operację plastyczną, ale czy nie lepiej i taniej zażywać po prostu miedź ?

Jeśli wasze paznokcie kwitną lub macie plamy na skórze, to jest to sygnał, że brakuje selenu. Zaaplikowanie dziennej dawki tego pierwiastka, po czterech miesiącach, spowoduje zniknięcie plam oraz wykwitów na paznokciach.

Przyczyną zwiększonego poziomu cukru we krwi jest niedobór wanadu i chromu. Kiedy te braki powiększają się mamy kilka kroków do cukrzycy.

Cynk – oznaką jego braku jest łysienie. Jeśli w porę nie zaczniesz uzupełniać tego minerału do łysej głowy dołączy problem ze słuchem, utrata poczucia smaku i zapachu.

Witaminy wytwarzane są przez rośliny – można je więc łatwiej pozyskać. Z minerałami jest dużo gorszy problem, gdyż rośliny pobierają je z wody i gleby. Niestety gleby są wyjałowione a dodatkowo zanieczyszczone ołowiem i metalami ciężkimi. Ten problem dotyczy gleb na całym świecie !

Wapń – jego brak może spowodować aż 140 chorób. Jedną z nich jest reumatyzm. W bardzo ciężkich wypadkach pacjentom wymieniane są stawy. Zabieg ten jest niebywale kosztowny. A wystarczyłoby dostarczać do organizmu odpowiednią dawkę łatwo przyswajalnego wapnia. A ból kręgosłupa ? W 90 % spowodowany jest brakiem właśnie wapnia. Od lekarza dostaniesz silne tabletki przeciwbólowe, które zlikwidują jedynie ból, a problem z kręgosłupem pozostanie.

A wysokie ciśnienie ? Również ma swój początek w braku wapnia. A problemy z zasypianiem ? Zbyt lekki sen, który powoduje, że po przebudzeniu czujesz się bardziej niewyspany niż przed położeniem się spać ? Lekarz przepisze Ci środki nasenne, a wystarczy przez 6 tygodni przyjmować zwiększoną dawkę wapnia aby ciśnienie uregulowało się a sen unormował.

Cukrzyca, choroba która stanowi trzecie miejsce jeśli chodzi o przyczynę zgonów w USA. Już w 1975 roku dowiedziono, że chrom i wanad zapobiegają i leczą tę chorobę ! Badania Uniwersytetu Medycznego w Vancouver potwierdzają, że te dwa pierwiastki mogą zastąpić insulinę. Pozytywne skutki ich oddziaływania odnotowano u tysięcy ludzi cierpiących na cukrzycę.

Zwykle nie dopuszczamy do siebie myśli, że możemy być na coś chorzy, że może nam coś dolegać, bagatelizujemy pierwsze z pozoru błahe dolegliwości typu: zmęczenie, jakieś plamy na skórze, słabą odporność, ból głowy. Czasem palniemy z uśmiechem do znajomego: „starość nie radość”. Okazuje się, że starość nie ma tu nic do rzeczy. Fakt, z biegiem lat niedobory witamin czy minerałów są coraz większe, dlatego też pojawiają się różne dolegliwości, z początku to nic wielkiego – tak nam się wydaje – i zwyczajnie nic sobie z tego nie robimy. Problem zauważamy dopiero gdy dzieje się coś poważnego z naszym zdrowiem. Wówczas odwiedzamy lekarza i zaczyna się przesiadywanie w aptece: lek na to, lek na tamto, jeden i drugi ma na ulotce rozpisaną listę skutków ubocznych, które wywołują kolejne choroby i tak stajemy się więźniami firmy farmaceutycznej. A wystarczyło ubezpieczyć się wcześniej: dbać o to co wkładamy do ust, plus zażywać suplementy.

Witaminy i minerały to nie antybiotyk, który bierze się przez tydzień i po kłopocie. Jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem musisz przyjmować je stale. Suplementy diety to najlepsze ubezpieczenie jakie możesz sobie obecnie zafundować.

Pamiętaj, aby nie łakomić się na tanie, byle jakie witaminy, gdyż są one słabo przyswajalne, jeśli nie wcale, a druga sprawa to ich skład. Ostatnio wzięłam do ręki suplement magnezu, nie mogłam uwierzyć gdy zobaczyłam, że jednym ze składników jest ASPARTAM ! Ciśnienie tak mi skoczyło, że myślałam że eksploduję. Na jaką cholerę ktoś pakuje do tabletki magnezu słodzik ? I to jeszcze w tym akurat przypadku rakotwórczy ! Oto zdjęcie:

magnez

Na koniec napiszę Wam receptę na uzupełnienie minerałów i utrzymywanie ich w organizmie na odpowiednim poziomie: sól himalajska – jeśli ktoś chciałby doczytać coś więcej, pisałam już o niej tutaj – teraz tylko w dwóch zdaniach.

Mianowicie: sól himalajska zawiera 84 różne minerały. Wystarczy zatem codziennie wypić szklankę wody z rozpuszczoną w niej połową łyżeczki tejże soli, aby nie dopuścić do braków w organizmie. Zaznaczam, że to nie wszystko, bo mamy jeszcze witaminy i inne mikroelementy, ale z pewnością część z nich zostanie dzięki tej soli pokryta.

Z całego serca życzę wszystkim dużo zdrowia !

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge