Cukrzyca, stawy, łupież i inne dolegliwości z którymi upora się liść laurowy
Liść laurowy kojarzy się zwyczajnie z przyprawą, z ogórem kiszonym czy jakimś bigosem. Okazuje się, że poza walorami smakowymi liść laurowy ma również właściwości zdrowotne. Spożywa się go w tym celu w postaci wywaru.
W czym taki wywar może nam pomóc?
-
pomaga obniżyć poziom cukru we krwi
-
obniża cholesterol
-
zwalcza cellulit
-
poprawia trawienie
-
przyspiesza metabolizm
-
łagodzi bóle reumatyczne
-
poprawia perystaltykę jelit
-
łagodzi zgagę i wzdęcia
-
oczyszcza organizm z toksyn
-
łagodzi infekcje dziąseł i jamy ustnej
Jak zaparzyć taką herbatkę?
Bardzo prosto. 5 gram liści należy rozkruszyć w palcach i zalać szklanką wrzącej wody, odstawić na 15 minut a następnie odcedzić.
Taką herbatkę można popijać w ciągu dnia małymi łyczkami i po troszku. Sączymy tę jedną szklankę cały dzień i tej dawki nie przekraczamy. Działanie lecznicze następuje po 3 dniach jej stosowania. Codziennie rano zaparzamy świeżą herbatkę. Po 3 dniach należy zrobić najmniej tydzień przerwy.
Wywar stosuje się nie tylko wewnętrznie, ale i na zewnątrz.
Liście laurowe posiadają właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Dzięki temu usuwają łupież i poprawiają ukrwienie głowy. Aby wykonać taką płukankę należy zaparzyć 3 łyżki rozdrobnionych liści w szklance wody i zostawić na pół godziny. Tak przygotowany napar nanosimy na włosy. Owijamy ręcznikiem i zostawiamy na godzinę. Następnie tradycyjnie myjemy włosy. Płukankę można stosować dwa razy w tygodniu.
Napar można również wlewać do kąpieli. Skóra nabierze wówczas blasku a cellulit się zmniejszy, oczywiście jeśli będziemy go stosować regularnie.
Czy wszyscy mogą taką herbatę pić?
Nie. Herbata nie jest wskazana dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Ostrożność powinny zachować również osoby przewlekle chore i przyjmujące leki ze względu na nie wiadomą ich interakcję z herbatą. Osoby, które przyjmują leki na obniżenie cukru powinny skonsultować to z lekarzem, gdyż istniej ryzyko hipoglikemii (zarówno herbata jak i leki obniżają poziom cukru). To samo dotyczy osób przyjmujących leki na rozrzedzenie krwi, ze względu na ryzyko krwawienia.
Zapraszam również na mój instagram https://www.instagram.com/dietetyk_ewelina_palecka/
Jeśli interesuje Cię indywidualnie rozpisana dieta zapraszam po więcej informacji TUTAJ
4 komentarze
wiktor
Mam RZS i przyznam,ż eprodukty z liściem laurowym to strzał w 10-tke bardzo tez dobrze na mnie działają olejki konopne. Mam nawet taki produkt z konopiafarmacjapl helpstaw z olejkiem konopny i olejkiem laurowym używam na nadgarstki łokcie i kolana co mi pomaga na taki codzienny ból.
Iza
Tak to jest maść, którą kupuje moim dziadkom od jakiegoś czasu. Dodam, że do tego warto jest suplementować msm czyli siarkę organiczną, mi to lekarka poleciła po złamaniu, żeby szybciej zregenerować kości i stan zapalny zniwelować. Pomogło mi a dziadkowie ze względu na wiek też to biorą.
Renata Hanna Magdalena Jasińska
Prosze mi powiedziec czy te olejki albo jakies leki sa u panstwa na obnizenie cholesterolu LDL, krazenie zylne naczyn krwionośnych, ostechondroze, artretyzm, RZS, no i osteoporoze. Prosze MI pomoc I zaproponowac lek lub cokolwiek bardzo dobrego na choroby powyżej… Ale mysle, ze w pierwszej kolejności najważniejsze sa leki na obnizenie cholesterolu LDL we krwi, osteoporoze i ostechondroze.
Bylabym bardzo szczesliwa, jezeli Panstwo mogli mi pomoc. Moze jeszcze wstalabym na nogi przed smiercia. 1969 rocznik.
Z gory bardzo dziekuje za wyrozumialosc i jezeli to możliwe POMOC w mojej *niedoli *.
Jasinska dziekuje
Mysle, ze moja prosba „zaufania rekomenduje wiare w Panstwa olejki i leki. Czekam na jakakolwiek odpowiedz.
ewelina
Kochana, nie prowadzimy sprzedaży olejków ani leków