fbpx
choroby,  nerki,  przepisy lecznicze

Rozpuść kamienie nerkowe tymi prostymi sposobami

Kamienie nerkowe to dość bolesna sprawa. Osoby, które miały tę nieprzyjemność przeżyć ból z nimi związany przyznają, że czasem nawet środki przeciwbólowe są bezużyteczne.

Kamienie tworzą się z minerałów i skrystalizowanych soli. Ponad 80 % z nich zawiera wapń, który prawdopodobnie wchłaniany jest z pokarmu i nie wydalany z moczem gromadzi się w nerkach. Do końca nie jest to wyjaśnione, ale inną przyczyną może być to, że nadmierna ilość tego minerału zostaje uwalniana przez kości do krwi na skutek zaburzeń przemiany materii.

Tak czy inaczej ból jest nie do zniesienia, występują nudności i wymioty, częste oddawanie moczu a także może wystąpić nerwowość.

Istnieją jednak domowe sposoby na zapobieganie i leczenie kamieni nerkowych. Metody te pozwalają rozpuścić kamienie.

Są to:

1. Potrzebujesz 3 cytryny ze skórką oraz 150 g oczyszczonego czosnku zmielonego w maszynce czy zmiażdżonego. Pokrojone w kawałki cytryny i czosnek włóż do litrowego słoika i zalej 0,5 litra chłodnej przegotowanej wody. Odstaw na 24 godziny, przecedź, a resztę wyciśnij. Syrop który powstanie pij codziennie rano po 50 ml.

2. Do naczynia wlej 3 szklanki wody, dodaj 4 drobno pokrojone cytryny. Gotuj dotąd aż zostanie 1 szklanka płynu. Ostudź, odcedź, wlej do szklanego naczynia, dodaj 1 szklankę miodu i sok z 1 cytryny. Wszystko dokładnie wymieszaj. Zażywaj po 1 łyżce stołowej przed snem.

3. Potrzebujesz:

1 cytryny

4 korzenie pietruszki

1 filiżanka oliwy z oliwek

1 filiżanka syropu klonowego

1 filiżanka miodu

Cytrynę i korzenie pietruszki zblenduj na gładką masę, dodaj resztę składników i wymieszaj wszystko. Syrop trzymaj w lodówce i przyjmuj po 1 łyżce codziennie na czczo.

cytrynki

Jeśli kiedykolwiek w przeszłości miałeś kamienie i nie chcesz aby ten horror się powtórzył, lub w ogóle generalnie chcesz im zapobiec stosuj jedną z poniższych metod profilaktycznych:

1. Pij codziennie dwie szklanki naparu ze skórki obranej z 1 jabłka (jabłko organiczne) zalanej gorącą gotowaną wodą.

2. Rano na czczo pij 30 g soku z czarnej rzepy

3. Pij przez pół roku po 1 łyżce oliwy z oliwek z sokiem z ½ cytryny na czczo.

4. Pij po 2 – 3 szklanki dziennie następującego napoju: 1 łyżka stołowa suszonych liści poziomek zalanych 250 ml wody i ugotowanych przez 10 minut.

Źródło: „Droga do zdrowia” Michał Tombak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge