fbpx
dodatki do żywności,  herbaty,  substancje toksyczne,  zdrowie

Oto czarna lista herbat zanieczyszczonych pestycydami

Herbata – tak popularna w naszym kraju …. nie jedna osoba nie wyobraża sobie śniadania bez kanapki popijanej herbatą. No i w sumie powinna być zdrowa, a przynajmniej jakaś część jej gatunków. Okazuje się, że jednak nie jest tak kolorowo. Wiele herbat dostępnych na rynku zanieczyszczonych jest pestycydami w stopniu wyższym niż norma przewiduje, a niektóre z nim zawierają odmiany pestycydów zakazane na całym świecie.

I tak oto mamy:

Najgorsza herbata, Uncle Lee’s Legends of China Green Tea zawierająca ponad 20 pestycydów w tym 10 krotnie przekroczone normy acetamiprydu i chlorfenapylu. Znaleziono w niej również niebezpieczny poziom bifentryny, która zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka, a także drugiej substancji zwanej endosulfan, mającej niekorzystny wpływ na układ nerwowy.

 

 

Kolejna to z firmy Tetley Pure Green Tea zawierająca 18 różnych pestycydów. Najbardziej toksycznym związkiem w tej herbacie jest acetamipryd, który powoduje mdłości, drgawki, wymioty, hipotermię, osłabienie mięśni, a także drugi związek o nazwie chlorfenapil, który jest wolno działającą silną trucizną.

 

 

Kolejna „super herbata” to Twinnings Earl Grey. W tej herbacie znaleziono 10 substancji chemicznych w tym biferynę i acetamipryd, który był w herbacie powyżej.

 

 

No i mamy również herbatkę firmy Lipton – Pure Green Tea, w której znaleziono 7 pestycydów oraz podwyższony poziom szkodliwych dla zdrowia substancji: bifentryny, acetamiprydu i dikofolu.

 

 

oraz Lipton Yellow Label Blach Tea, zawierającej to samo co poprzednia z Liptona.

 

 

Natomiast ta ostatnia nieznanej marki zawiera prawdziwą bombę kilkudziesięciu pestycydów.

 

 

 

Mało tego, kupując herbaty w torebkach również narażamy się na niebezpieczne dla zdrowia substancje. Zawierają one epichlorohydrynę, niebezpieczny związek chemiczny, który może powodować raka oraz bezpłodność. Najlepiej więc kupować herbaty liściaste.

 

źródło: odkrywamyzakryte.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge