Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne powodują zawały serca oraz udary
W ostatnim czasie pojawiły się informacje o szkodliwym działaniu leków przeciwbólowych. Rzeczywiście zawsze było wiadomo, że nadużywanie takich leków może wywołać choroby serca. Natomiast obecnie Agencja Żywności i Leków przyznała, że nawet rzadkie stosowanie leków tego typu stwarza wysokie ryzyko zawałów serca oraz wylewów.
Zapadła w tej sprawie decyzja, która ma wymusić na producentach tych specyfików oznaczenia na opakowaniu występowania wysokiego ryzyka ataku serca. Takie skutki uboczne spotykane są nawet u bardzo młodych ludzi, u których zawał serca wystąpił po zaledwie kilku tygodniach od przyjmowania leku.
Doradca od podejmowania decyzji w FDA (Agencji Żywności i Leków) Peter Wilson powiedział: „Ludzie myślą, że leki przeciwbólowe są łagodne, w rzeczywistości jest całkowicie inaczej. Leki przeciwbólowe mogą być wyłącznie dobre w przypadku krótkotrwałego stosowania oraz dla młodych osób, które nigdy nie miały problemów sercowo – naczyniowych”. Peter Wilson ostrzega również, że im dawka większa tym większe ryzyko wystąpienia ciężkich chorób a nawet śmierci.
Badania, które zostały przeprowadzone w 2005 roku dotyczące szkodliwości czy skutków ubocznych leków niesteroidowych, nie wykazywały aż takich skutków ubocznych jakie okazały się dziś. Dlatego oznaczenie o występowaniu wysokiego ryzyku zawału serca czy udaru mózgu nie będzie widniało tylko na ulotce, ale i na samym opakowaniu !
Tak czy inaczej jeśli miewasz częste bóle głowy, bóle migrenowe, pomyśl dlaczego je masz. Zanim sięgniesz po tabletkę i zlikwidujesz jedynie ból szkodząc sobie przy tym, poszukaj przyczyny.
Często jest to wynikiem:
– nieodpowiedniego odżywiania – spróbuj zmienić dietę
– wysiłku – zaobserwuj czy ból przychodzi po wzmożonym wysiłku
– odwodnienie – zwróć uwagę na odpowiednią ilość przyjmowanych płynów
– stres i napięcie – spróbuj znaleźć kilka minut każdego dnia na relax w ciszy i
spokoju
– nadmiar kawy – paradoksalnie osoby miewające częste bóle głowy, w takich
momentach sięgają po filiżankę małej czarnej. Spróbuj to zmienić i zacząć
ograniczać ilość tego napoju.
Zatem co zamiast tabletki ?
Jeśli już dopadnie Was ten nieprzyjemny ból spróbujcie wypić dwie szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej w nich rozpuszczonej, lub odrobina soli bezpośrednio na język.
Kolejną skuteczną metodą jest herbatka chryzantemowa pita regularnie. Jej właściwości lecznicze zostały odkryte już w starożytności. Zdecydowanie zmniejsza ilość ataków bólu głowy oraz ich intensywność.
To tylko przykłady jak można radzić sobie z bólem innymi metodami niż leki rujnujące nasz organizm. Na pewno warto poświęcić pięć minut i spróbować czy ziół, czy masaży, zamiast sekundy na połknięcie tabletki a później walkę ze skutkami jej przyjęcia !!!
.