fbpx
oczyszczanie organizmu,  zdrowie

Jak w łatwy sposób oczyścić organizm?

Zwykle nie zastanawiasz się nad tym, że każdego dnia przyjmujesz dużą dawkę toksyn wraz ze spożywanym jedzeniem. Wiele osób się nawet tym nie przejmuje, bo nie widać tego gołym okiem. Ale wyobraź sobie co dzieje się z resztkami jedzenia, które zostają w jelitach w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Gdyby tylko można było to sobie bez problemu podejrzeć to jestem pewna, że wszyscy natychmiast zmieniliby swoje nawyki żywieniowe ! No ale nie ma urządzenia, które pozwoliłoby na taki podgląd – a szkoda.

Są jednak dowody w postaci np. zaparć, gazów, wzdęć, biegunek, bóli brzucha, bóli głowy, wahań nastroju, wyprysków, braku energii itd., na to, że organizm jest zanieczyszczony.

Oczywiście porządny detox to nie taka prosta sprawa, ale istnieją sposoby, które pozwolą w znacznym stopniu oczyścić organizm.

Jedną z nich jest mono dieta. Niektórzy twierdzą, że jeden dzień na takiej diecie wystarczy. Ja jednak uważam, że powinna ona trwać co najmniej 3 dni. A im dłużej tym lepiej, z tym, że w drugą stronę też nie można przesadzić 🙂 zatem max 14 dni.

Na takiej diecie jemy tylko jeden produkt. Bardzo dobrze sprawdzają się warzywa, ja jednak jestem za kaszą jaglaną. Oczywiście kompletnie odstawiamy wszelakie napoje, dozwolona jest jedynie woda oraz herbatki ziołowe, rzecz jasna nie słodzone.

Każdego dnia zjadamy 3 do 5 porcji kaszy jaglanej.

SAM_2852

 

Dlaczego akurat kasza jaglana?

Jest to jedna z najzdrowszych kasz i posiada właściwości oczyszczania organizmu z toksyn, wymiata je jak miotła. Ma mało skrobi, za to dużo łatwo przyswajalnego białka. Zawiera bardzo duże ilości witamin z grupy B tj: B1, B2 i B6, witaminę E oraz żelazo i miedź. Co bardzo ważne kasza jaglana jest lekkostrawna i zasadotwórcza.

Po kilku dniach wyłącznie na kaszy jaglanej poczujecie zdecydowaną różnicę w samopoczuciu, przybędzie Wam energii, przyjdzie lepszy sen i poprawi się metabolizm.

Taką mono dietę warto przeprowadzać kilka razy w roku. Jeśli ktoś nie znosi kaszy jaglanej – dla mnie pycha, palce lizać 🙂 – to może sobie przeprowadzić taką mono dietę na warzywach lub nawet owocach, np. same ziemniaki, same pomidory czy jabłka. Mimo, że jestem zwolenniczką kaszy to wiem, że warzywa i owoce również w tej roli doskonale się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge