fbpx
dla ciała,  oczyszczanie organizmu,  suplementy

Czy probiotyki pogonią cellulit ?

Cellulit czyli tzw „pomarańczowa skórka” umiejscawia się w różnych partiach ciała. Zwykle są to uda, pośladki, rzadziej brzuch. Czy wiesz dokładnie skąd i dlaczego w ogóle cellulit się pojawia ? Wersje są różne, m.in. zaburzenia hormonalne, brak ruchu ….. ale główną przyczyną jest stan pracy jelit ! Jeśli odżywiamy się nieprawidłowo niestrawione resztki przemiany materii, toksyny mają tendencję do otaczania się tłuszczem. Dzieje się tak dlatego, że organizm chce nas przed nimi chronić a w takim właśnie stanie nie są one już dla nas tak bardzo szkodliwe. Ale otoczone tłuszczem muszą się gdzieś podziać, wędrują więc pod skórę i to jest ostatni etap tego co organizm z nimi robi w celu ochrony organizmu. Jeśli zatem masz cellulit, możesz być pewna, że masz problemy z trawieniem, że źle się odżywiasz, nie pijesz odpowiedniej ilości wody a Twoje jelita nie są w najlepszym stanie.

Cellulit to skupisko toksyn

związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem jelit

niesprawne jelita + toksyna + woda + tłuszcz = cellulit

Ogólnie proces ten wygląda tak, że przetworzona żywność, cukier, konserwanty, itp. nie zostają prawidłowo przetworzone, powstają toksyny, a potem przez nieszczelną ściankę jelita przedostają się do krwiobiegu. System immunologiczny nie daje sobie z nimi rady i wówczas odkłada je w tkance tłuszczowej.

Odpowiadając na pytanie, które znajduje się w tytule: TAK, odbudowanie dobroczynnej flory bakteryjnej jelit, zredukowanie tej patogennej z pewnością ma ogromny wpływ na zlikwidowanie cellulitu. A służą temu właśnie probiotyki. Są one pomocne przy wyrzucaniu z organizmu toksyn i pomagają rozłożyć niestrawione resztki pokarmu oraz doprowadzają jelita do równowagi i tym właśnie sposobem redukują „skórkę pomarańczową”.

Proces powstrzymania i cofnięcia cellulitu zatem potrzebuje przyjmowania odpowiedniej ilości i jakości probiotyków. Poza tym oczywiście nie obejdzie się bez zmiany diety. Należy pić odpowiednią ilość wody, spożywać produkty bogate w błonnik np. siemię lniane, jeść warzywa, owoce, wyeliminować bądź zminimalizować ilość spożywanego cukru, przetworzonej żywności i białej mąki.

Bakterie probiotyczne przyczyniają się do poprawy funkcjonowania jelit, układu odpornościowego, przemiany materii, uszczelniają błonę śluzową jelit i stanowią funkcję odtoksyczniania organizmu.

Jeśli nie chcesz widzieć na swojej skórze cellulitu zacznij probiotykoterapię.

Produkt, na który się zdecydujesz musi być dobrej jakości. Większość probiotyków zawiera już martwe bakterie. Zerknij na opis collaceiny, która zawiera zarówno probiotyki jak i synbiotyki – ŻYWE przez dwa lata od chwili ich wyprodukowania.  TUTAJ znajdziesz kilka istotnych informacji.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge