fbpx
odchudzanie,  tłuszcze

Odchudzaj się z olejem lnianym

Olej z lnu syci, zmniejsza apetyt i spala tkankę tłuszczową. Podczas odchudzania zwykle rezygnujemy z tłuszczy, a są one dla naszego organizmu niezbędne. Mam na myśli kwasy omega 3 i 6. Są one potrzebne nie tylko dla zdrowia ale i utraty wagi. Przyczyniają się one do produkcji ejkanozydów – są to hormony odpowiedzialne za główne funkcje ciała takie jak trawienie, produkcja insuliny i magazynowanie tłuszczu. Naukowo zostało udowodnione, że dodając te kwasy do diety pomagamy obniżyć masę ciała i spalić tłuszcz szczególnie w OKOLICACH BRZUCHA, gdzie zwykle najtrudniej jest się go pozbyć.

Olej lniany zawiera idealne proporcje kwasów omega 3,6 i 9. Zatem jest doskonały w roli odchudzacza jak i wspomagacza naszego zdrowia. Kwasy te powodują, że zostaje zmniejszona produkcja insuliny, która sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji tłuszcz zamienia się w energię a my odczuwamy mniejszy głód.

Nie dość, że olej lniany pomaga spalić tkankę tłuszczową to jest on wspaniałym uzupełnieniem diety w kwasy omega, które z kolei wpływają bardzo korzystnie na nasze zdrowie. Już Hipokrates w V wieku p.n.e. zalecał stosowanie lnu przy biegunce, zapaleniach błon śluzowych i bólach podbrzusza. Natomiast Mahatma Gandhi stwierdził: „gdzie siemię lniane jest spożywane regularnie, tam ludzie cieszą się lepszym zdrowiem”.

A teraz seria super właściwości oleju lnianego na nasz organizm:

CIĄŻA:

Ponieważ płód nie jest w stanie samodzielnie o to zadbać matka musi dostarczyć odpowiedniej ilości kwasów omega aby zaspokoić to zapotrzebowanie. Zapobiegnie to również przedwczesnemu porodowi, a narodzonemu dziecku zapewni lepszy rozwój fizyczny i psychiczny (poziom inteligencji u takiego dzieciaczka jest o 19% wyższy w porównaniu z jego rówieśnikami).

DZIECI I MŁODZIEŻ:

Odpowiednia ilość kwasów omega 3 wpływa korzystnie na rozwój neuronów, zapobiega i wspomaga leczenie ADHD oraz wspomaga gospodarkę hormonalną.

MĘŻCZYŹNI:

Pomaga w leczeniu bezpłodności oraz w schorzeniach prostaty.

KOBIETY:

Olej lniany wpływa na uregulowanie cyklu miesiączkowego, łagodzi bóle podbrzusza z tym związane, depresje, obrzęki i drażliwość. Łagodzi objawy menopauzy, wspomaga czynności macicy oraz jest pomocny w leczeniu bezpłodności.

SPORTOWCY:

Kwasy omega tak jak wcześniej wspomniałam zamieniają składniki pokarmowe na energię, pomagają zredukować tkankę tłuszczową oraz wpływają korzystnie na wzrost mięśni. Skracają regenerację po wysiłku fizycznym, zwiększają wydolność oraz wytrzymałość. Olej lniany jest podstawowym tłuszczem w diecie kulturystów.

CO WIĘCEJ?

Olej lniany osłania błony śluzowe w całym przewodzie pokarmowym i wydalniczym. Jest środkiem pomocnym w przypadku schorzeń mózgu i układu nerwowego: choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, depresja, cukrzyca. Jest skutecznym środkiem w przypadku drętwienia kończyn. Przeciwdziała miażdżycy, chorobom serca, nadciśnieniu, zmniejsza ryzyko zgonu po przebytym zawale.

Poza tym kwasy omega wpływają korzystnie na skórę, zmiękczają ją, uelastyczniają i utrzymują odpowiednie jej nawilżenie.

Więcej o kwasach omega 3 i 6 możesz przeczytać w innym moim artykule tutaj.

Olej lniany zimno tłoczony nieoczyszczony wysokolinolenowy jest praktycznie niedostępny w sklepach ze względu na to, że musi być on przechowywany w odpowiednich warunkach chłodniczych bez dostępu światła i powietrza aby nie utracić swoich właściwości leczniczych. Oczywiście te oleje, które stoją na sklepowych półkach nie są całkiem pozbawione tych kwasów, ale zawierają niestety zdecydowanie mniejszą ich ilość.

Tak czy siak olej lniany jest doskonałym źródłem kwasów omega, świetnie wpływa na nasz organizm i jest konieczny gdy chcemy zgubić zbędne kilogramy.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge