fbpx
kosmetyki

DLACZEGO NASZA SKÓRA SIĘ STARZEJE?

Czy wiesz, że o Twoim rzeczywistym wieku biologicznym nie decyduje PESEL ? Czy wiesz, że nie decyduje tez o tym liczba siwych włosów na głowie? Że nie decyduje Twoja postawa? …….. Zatem co?

Decyduje o tym kondycja białek !!!……

 ….Białek, które spajają niemalże wszystkie komórki Twojego ustroju. A najważniejszym z nich jest kolagen. … Kolagen, w którym pływa Twój organizm. Jest on „proteiną młodości”, która stanowi ponad 30 % masy białka ludzkiego i aż 70 % białek skóry. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje jej sprężystość i jędrność, wiąże również wodę i substancje lipofilowe. Ilość kolagenu świadczy o kondycji Twojego organizmu ! To prawda, że podlega on ciągłemu procesowi wymiany i dopóki owa wymiana przebiega prawidłowo dopóty wyglądamy młodo i zdrowo 🙂 Ale faktem niestety jest, że kolagenu z biegiem lat nam niestety ubywa…. Są rzecz jasna tacy farciarze, którzy posiadają zwartą, gęstą i elastyczną strukturę kolagenową i zachowują po późne lata sprawność, energię i twarz niemal nie pokrytą zmarszczkami. Częściowo wynika to z genów jakie odziedziczyliśmy, a częściowo z tego jak bardzo dbamy o Nasz kolagen.

Wpływ na to ma: odżywianie, uprawianie sportów, picie co najmniej 2 litrów wody dziennie, spędzanie czasu na świeżym powietrzu (spacery), nie zarywanie nocek czyli spokojny, odpowiednio długi sen, stronienie od wszelakich używek (niestety) i toksyn …….Kiedy pogarsza się żywotność kolagenu ustrojowego, coraz mocniej odczuwamy zmęczenie, choroby, gorzej znosimy wysiłek fizyczny. Potrzebujemy więcej czasu na regenerację sił, dłużej dochodzimy do siebie po chorobie, zmienia się również chemia Naszego mózgu co ma wpływ na Nasze samopoczucie psychiczne. Wzrasta ryzyko, że wiele dolegliwości Nam dokuczających, a związanych z pogorszeniem kondycji kolagenu, będziemy odczuwać już do końca Naszych dni !

Kolagen jest faktycznie BIAŁKIEM MŁODOŚCI, ale Nasz tryb życia, pęd, brak czasu często nie pozwala na dbanie o niego w 100 % … gdzie tam 100 ! Niech będzie w 80 %.

Możemy jednak skorzystać z osiągnięć wynalazców 🙂

Kolagen naturalny pozyskiwany ze skór rybich, który jest niemalże identyczny jak Nasz ludzki. Jest on prawdopodobnie pierwszym w historii preparatem białkowym, który niemal bezpośrednio po opuszczeniu żywego organizmu, bez poprawiania natury stał się kosmetykiem dermatologicznym.

Jest to czysty hydrat kolagenu, nie konserwowany, nie barwiony i nie aromatyzowany. Oprócz samych białek i wody kolagen zawiera kwas mlekowy organiczny, który występuje naturalnie np. w mięśniach.

Czego możemy się po nim spodziewać?

 • tworzy na powierzchni skóry właściwej film powstrzymujący wodę
 • pobudza do działania fibroplasty i keratynocyty
 • uelastycznia i zmiękcza naskórek
 • wygładza mniejsze istniejące „starcze” zmarszczki
 • likwiduje całkowicie zmarszczki tzw „suche” (powstałe w wyniku wysuszenia naskórka)
 • ujędrnia i nawilża skórę
 • spowalnia procesy starzenia się skóry
 • pomaga w większości przypadków trądzika młodzieńczego
 • wspomaga leczenie trądzika różowatego
 • wspomaga leczenie cellulitu
 • regeneruje i wzmacnia włosy
 • niweluje zaskórniki
 • rozjaśnia plamy „starcze” i znamiona barwnikowe
 • obniża odczynowość skóry
 • jest najlepszym na świecie balsamem po goleniu i depilacji
 • NIE ALERGIZUJE

Kolagen naturalny przyniesie wspaniałe efekty po około 110 – 130 dniach systematycznego stosowania (najlepiej dwa razy dziennie – rano i wieczorem).

Jak stosować?

Twarz:

Kolagen naturalny współgra z wodą, bez niej ani rusz, zatem musi być nakładany na mokrą skórę. I tak np. rano na mokrą skórę twarzy należy nałożyć minimalna ilość żelu i pozostawić do wyschnięcia na około 10 minut. To wszystko. Wieczorem natomiast nałożyć troszkę więcej żelu i delikatnie masować i oklepywać twarz aż do sucha. Najlepiej wówczas dołożyć jeszcze wody i czynność oklepywania powtórzyć ponownie do momentu aż skóra wyschnie. Cały zabieg wchłaniania jest zakończony po około 15 minutach. Po tym też czasie można położyć na skórę krem, tym bardziej, że skóra może być wciąż napięta i dawać uczucie ściągania co dla niektórych może być niekomfortowe. Wieczorny zabieg najlepiej dwa razy w tygodniu przeprowadzać po uprzednim oczyszczeniu twarzy peelingiem.

Kolagen naturalny nadaje się do każdego rodzaju skóry !!!

p.s. Nie polecam używania kremów zawierających w swoim składzie środki chemiczne typu cynk, ceramidy, retinol – składniki te mogą przeszkodzić we wchłanianiu kolagenu, jeśli jednak tylko taki krem posiadasz odczekaj 30 minut po nałożeniu żelu.

Ciało:

Tak jak i w przypadku skóry twarzy kolagen nakładamy na mokrą skórę … najlepszy efekt daje wmasowanie go.

Kolagen śmiało można stosować na włosy i paznokcie.

Na rynku pojawia się coraz to więcej kremów „zawierających kolagen”, lecz niestety zawierają one około 2 % – 3 % kolagenu jeśli w ogóle…. co w żaden sposób nie może wpłynąć na efekty na naszej skórze, nie ma szans na zlikwidowanie choćby jednej zmarszczki !!! No way !!! Tym bardziej, że cudem jest spotkać na rynku krem z kolagenem czy kolagen rzeczywiście aktywny biologicznie. Kolagen naturalny jest w czystej postaci żelowej. 

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge