Trampoliny – najcudowniejsze odtruwające i lecznicze ćwiczenia pod słońcem

Trampoliny początkowo zostały wymyślone dla rozrywki, a z czasem stały się formą ćwiczeń.

Obecnie jest to najwydajniejsza i najskuteczniejsza  forma ćwiczeń. Dzięki trampolinom można osiągnąć wszystkie korzyści naraz jakie płyną z innych ćwiczeń. A dodatkowo żadne inne ćwiczenia nie równają się z trampolinami pod względem detoksu !!!

Powodem tego wszystkiego jest to, że ćwiczenia na trampolinie zmuszają do pracy całe ciało, nie tylko nogi i ramiona. Inne ćwiczenia wprawiają w ruch niektóre partie ciała bardziej niż inne. Jednakże niemal wszystkie ćwiczenia mają wspólną cechę: opór stawiany grawitacji. Kiedy np. podnosimy ciężary walczymy z grawitacją, kiedy biegamy, czy chodzimy to każdy nasz krok jest również walką z grawitacją. No ale zobacz jak to wygląda w przypadku trampolin: kiedy ciało odbija się oddziałująca siła grawitacji zmienia się i wynosi w granicach od 0G w chwili kiedy jesteś u góry do nawet 3G kiedy lądujesz. Dla porównania normalne ziemskie przyciąganie wynosi 1G. Zatem gdy spadasz na trampolinę teoretycznie ważysz 3 razy więcej. Kobieta ważąca 60 kg przy każdym odbiciu „waży” 180 kg. Waga ta równomiernie rozkłada się na całe ciało. I tu tkwi właśnie sekret trampolin. Ciało chciał nie chciał dostosowuje się do tego obciążenia i tworzy mocniejsze tkanki, a komórki podejmują wysiłek w celu wzmocnienia się. Czyli względnie łatwy podskok z siłą 2G podwaja siłę wszystkich tkanek ciała łącznie ze wszystkimi mięśniami.

Ćwiczenia na trampolinie wzmacniają każdą komórkę, kości, chrząstkę, stawy i każdy narząd w Twoim ciele:

wątrobę, trzustkę, nerki, mózg itd.

Ruch wykonywany podczas skakania na trampolinie spręża i rozpręża tkanki i płyny ciała, a toksyny są wręcz wyciskane z komórek i tkanek, ponieważ limfa jest pompowana przez całe ciało. To najskuteczniejsza forma oczyszczenia ciała (poza dietą oczywiście).

Ponadto trampolina pobudza ruchy perystaltyczne jelit, przynosi ulgę przy zatwardzeniach a także jest skuteczna przy leczeniu artretyzmu !

Ćwiczenia na trampolinie może wykonywać każdy, nawet osoby z zaawansowanymi chorobami zwyrodnieniowymi !

Korzyści płynące z ćwiczeń na trampolinie zostały przebadane i sprawdzone przez naukowców z wyższych uczelni w USA a także przez pracowników NASA.

Nie musicie wariować i zaraz skakać godzinę…… spokojnie, stopniowo zaczynając najpierw od krótszych treningów wprowadzaj tę formę w życie. Zaczynając i forsując się godzinami po kilka razy w tygodniu możesz sobie nawet zaszkodzić gdyż zbyt duża ilość toksyn może nagle powędrować do Twojej krwi. Zatem uwalniaj toksyny stopniowo, zacznij od 15 minut i co kilka dni wydłużaj sobie czas.

Powodzenia na trampolinach 🙂

źródło: „Naturalny detoks” dr Bruce Fife

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge