Zioła jako lekarstwo

Pozytywne zdrowotne działanie ziół na organizm ludzki znany jest od dawna. Zioła potrafią zrobić dla organizmu naprawdę wiele dobrego. Czasem ich działanie jest skuteczniejsze nawet niż lek. Potrafią odtruć, oczyścić organizm, zwalczyć choroby.

Zioła zawierają witaminy, minerały oraz kombinację składników chemicznych wpływających zdrowotnie na organizm.

Zioła można stosować jako napary lub też kupować w kapsułkach. Niektóre z nich z przyjemnością się pije, inne zaś, te które są nie do zniesienia w smaku można faktycznie połykać zamknięte w kapsułce.

Stosując zioła systematycznie można oczyścić organizm, wiele z nich działa odtruwająco. Z tym, że aby przeprowadzić taką kurację ziołową, najlepiej wcześniej przejść na zdrowe odżywianie.

Nic nie da gdy będziemy jeść hamburgera i popijać go np. naparem z jagód jałowca. Zioła pomogą pozbyć się toksyn z organizmu, pomogą oczyścić, ale gdy w czasie picia ziół jednocześnie będziesz tych toksyn dostarczać, to terapia nie będzie nic warta. Samo picie ostropestu słabo wpłynie na wątrobę jeśli nadal będziesz pić duże ilości alkoholu i zajadać fast foody, natomiast przejście na zdrowe produkty plus picie ostropestu odnowi wspaniale Twoją wątrobę.

 

 

Za pomocą ziół możesz usunąć z organizmu:

  • substancje zwierzęce np. pasożyty
  • substancje mineralne np. ołów, rtęć
  • substancje roślinne np. grzyby, bakterie
  • substancje chemiczne np. sztuczne dodatki do żywności

Moc oczyszczającą ma cała masa ziół, które można ze sobą łączyć co wzmacnia efekt. Oczyszczanie można odczuwać w postaci wydzielin schodzących z zatok, z nosa, z płuc, jelit czy skóry. Ale tak jak wspomniałam wcześniej, podczas oczyszczania organizmu ziołami należy zdrowo się odżywiać i przed takim detoksem należałoby najpierw przejść na zdrową dietę, aby organizm był na tyle silny by móc wyrzucać toksyny na zewnątrz.

W skład oczyszczania ziołowego wchodzą następujące zioła:

Ostropest – idealne zioło oczyszczające wątrobę

Kwaśnica inaczej berberys – działa na wątrobę, pęcherzyk żółciowy, żołądek i narządy trawienne. Ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Jagody jałowca – działają odtruwająco na nerki i pęcherz moczowy.

Cascara sagrada – działa wzmacniająco na mięśnie jelit i wspomaga wydalanie. Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy środek przeczyszczający.

Dziewanna – wspomaga wydalanie toksyn z oskrzeli i płuc. Korzystnie wpływa także na układ moczowy.

Owoce głogu – wzmacniają serce i poprawiają krążenie krwi. Rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają zdolność układu krążenia do przyswajania wartości odżywczych a także do usuwania toksyn.

Echinacea i gorzknik kanadyjski – oba zioła działają wzmacniająco na układ immunologiczny. Odtruwają krew i limfę. Stosowane razem dają lepsze efekty.

Czosnek – doskonale wpływa na oczyszczanie krwi. Jest naturalnym antybiotykiem i składnikiem przeciwgrzybicznym.

Pieprz cayenne – wzmacnia działanie wszystkich innych ziół.

Wszystkie zioła należy przyjmować wedle zaleceń na opakowaniu.

 

Źródło: „Naturalny detoks” dr Bruce Fife

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge