Siarka organiczna, „pierwiastek młodości i piękności” – co potrafi dla Ciebie zrobić ?

 

Siarka organiczna (MSM) nie jest pierwiastkiem, o którym się dużo mówi, który się stosuje, używa …. no i nie wiem dlaczego, bo korzyści z niej płynące są niesamowicie rozległe i skuteczne.

Siarka występuje we wszystkich tkankach organizmu. Wpływa na jego całościowe funkcjonowanie: na stan włosów, paznokci, cery, na funkcjonowanie mózgu, wątroby, wspomaga leczenie cukrzycy czy miażdżycy …. itd


Co może zrobić dla wątroby ?

Siarka stymuluje wątrobę do wydzielania kwasów żółciowych. Sprzyja odtruwaniu wątroby wiążąc metale ciężkie i nikotynę i pomagając wydalić je z organizmu. Wspomaga wydzielanie toksyn z organizmu w ogóle.

Ponadto ogranicza nadkwasotę i likwiduje zgagę. Natomiast w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy jest niezastąpiona.

Co może zrobić dla stawów ?

Niedobór tego składnika powoduje utratę elastyczności stawów i pogorszenie stanu kości. Siarka jest podstawowym składnikiem mazi stawowej i dlatego jej brak powoduje, że stawy zaczynają o siebie trzeć i wzajemnie się niszczą. Kąpiele siarkowe działają wspaniale, bo powodują ulgę w bólu i powrót do sprawności stawów. Ponadto siarka działa przeciwzapalnie.

Kąpiele siarkowe pomocne są nie tylko na stawy, ale i na rwę kulszową i barkową, na kręgosłup, sprawdzają się po różnego rodzaju urazach czy zwichnięciach.

Co może zrobić dla włosów, skóry i paznokci ?

Zacznijmy od tego, że trzy podstawowe białka czyli kolagen, elastyna i keratyna nie mogłyby istnieć bez siarki, zatem porost włosów i paznokci byłby zakłócony bez tego pierwiastka.

Dzięki siarce następuje:

 • szybszy wzrost włosów i paznokci
 • zgęstnienie włosów
 • twardsze paznokcie
 • gładsza skóra
 • redukcja trądzika młodzieńczego
 • redukcja blizn
 • szybsze gojenie się ran
 • wspomaganie leczenia topowego zapalenia skóry, łuszczycy, egzemy, twardziny

Kąpiele siarkowe powodują, że skóra staje się gładsza, miękka i sprężysta. Taka kąpiel potrafi również walczyć z zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi skóry.

Skutki niedoboru siarki :

Gdy siarki jest za mało odczuwamy zmęczenie, obniżenie nastroju, niepokój, skóra staje się blada, pojawiają się zmarszczki, paznokcie się łamią lub rozdwajają.

Co bardzo ważne, niedobór siarki powoduje, że takie pierwiastki jak magnez, potas, żelazo, jod, krzem, mangan, wapń są bardzo słabo przyswajalne.

To nie koniec, bo niedobór a raczej brak tego pierwiastka może doprowadzić do osłabienia narządu wzroku a nawet może doprowadzić do zaćmy !

Jeśli chodzi o nadmiar siarki czy przedawkowanie to nie stanowi ona zagrożenia toksycznego, bo jej nadmiar jej łatwo usuwany z moczem.

 

Źródło: „Terapia siarką” Tomasz Woźniak

Oczymlekarze.pl”

1 komentarz

 1. Kąpiele z solą Epsom swietnie uzupełniają niedobory siarki oraz pomagają przy bólach stawów doskonałe po wysiłku
  Na 100 l wody 1-2 kg soli

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge