Schudnąć 3 kg w 3 dni ? – tak, z dietą bananową

Dieta bananowa przywędrowała do Europy z Japonii. Według Japończyków banany nie tuczą, choć taki średniej wielkości banan to około 120 kalorii. Ja sama jestem tego samego zdania i chętnie daję banany w programach dietetycznych.

Banan w diecie to źródło witaminy C, A, E, K, B6, B2, B3, magnezu, potasu i kwasu foliowego, a ponadto banan jest świetnym przeciwutleniaczem, więc opóźnia procesy starzenia i ma właściwości antynowotworowe.

Dieta bananowa przyspiesza odnowę komórkową, poprawia zaopatrzenie komórek w tlen, wzmacnia układ nerwowy. Dieta oczyszcza również z toksyn, ale to już dzięki płatkom owsianym, które również są jej składnikiem.

Na czym więc polega zdrowa dieta bananowa ?

Są trzy opcje:

  • dieta na 3 dni

  • dieta na 7 dni

  • dieta na 30 dni

Dieta 3 dniowa

Lekko nie jest, bo w ciągu dnia spożywamy 3 banany (śniadanie, obiad, kolacja), wypijamy 3 szklanki mleka oraz 2 litry wody niegazowanej. I tak w kółko przez 3 dni. No i 3 kg w dół 🙂

Dieta 7 dniowa

Tutaj dochodzą nam płatki owsiane, jogurt naturalny i jabłka. Wygląda to tak, że jemy 3 posiłki dziennie: 3 łyżki płatków owsianych zalewamy szklanką jogurtu naturalnego, dodajemy 1/2 banana (sprawdzone, z całym bananem tez to działa), 1 łyżeczkę miodu i mieszamy. Ponadto pomiędzy tymi posiłkami zjadamy 2 jabłka. No i 1,5 litra wody w ciągu dnia.

Dieta 30 dniowa

Nie jest już tak restrykcyjna i polega na tym, że na śniadanie zjadamy banana i wypijamy szklankę wody. Ponadto podczas reszty dnia posiłki komponujemy według własnych upodobań, ale eliminujemy słodycze, cukier, fast foody, nabiał i alkohol

Choć banany, czy owsianka, czy miód to zdrowe produkty, to dieta, szczególnie mowa o tej 3 i 7 dniowej nie może trwać dłużej, gdyż mimo to jest to eliminacja innych składników co może w dłuższej perspektywie wpłynąć niekorzystnie na zdrowie.

Jednak krótkotrwałe stosowanie działa nawet korzystnie, gdyż przy okazji oczyszcza organizm z toksyn.

I jeszcze jedna sprawa. Taka dieta to drastyczne ograniczenie kalorii, więc po jej zakończeniu nie wolno rzucić się na jedzenie tylko powolutku zwiększać ilość kalorii aby zapobiec powrotowi wagi 🙂

Inni użytkownicy przeczytali również

1 komentarz

  1. Oczywiście lepiej kupić banany bio 🙂

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge