Herbata z łupin cebuli – dlaczego warto pić ją przed snem ?

Zazwyczaj bywa tak, że przygotowując cebulę do jakiegoś tam dania, łupiny z niej lądują w koszu. A szkoda naprawdę wyrzucać tak cenny produkt.

Łupiny z cebuli :

 • są doskonałym źródłem antyoksydantów
 • zawierają kwercytynę, która obniża ciśnienie krwi i zapobiega zatykaniu tętnic
 • zwalczają depresję
 • redukują objawy alergii
 • działają antynowotworowo
 • wspierają rozwój mięśni

Ponadto łupiny cebuli zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, raka jelita grubego, cukrzycę typ 2. W łupinach znajduje się również mnóstwo nierozpuszczalnego błonnika, który pomaga usuwać toksyny z okrężnicy, a także reguluje wypróżnianie.

Herbatę z łupin cebuli przygotowujemy w sposób następujący :

Najpierw oczywiście cebulę należy umyć. Łupiny wrzucić do dzbanka, czy garnuszka. Zalać wrzącą wodą i zostawić pod przykryciem na co najmniej 5 minut. Następnie odcedzić a napar wypić najlepiej przed snem wieczorem.

Łupiny cebuli wykorzystać możesz również zewnętrznie. W przypadku osłabionych włosów należy przygotować napar z łupin ale taki dość gęsty, czyli z większej ilości łupin. Taki napar wcierać w skórę głowy najlepiej 3 razy w tygodniu. Dzięki takiej kuracji cebulki włosów zostaną wzmocnione a włosy będą rosły silniejsze. Cebula również wpłynie na szybszy porost włosów. Zapach nie ciekawy – ja wiem, dlatego taki sok najlepiej nałożyć wieczorem z godzinę przed myciem włosów a potem dokładnie je umyć.

Inni użytkownicy przeczytali również

2 Komentarze

 1. Dzień dobry , przeczytałem wszystkie artykuły począwszy od maja 2015 ,przedtem nie interesowałem się takimi sprawami . Mam problemy z jelitami z powodu jedzenia różnego syfu sklepowego . Gdy zmieniłem dietę na zero cukru na rzecz warzyw i owoców problemy ustały . Super blok mnóstwo cennych informacji , dietetycy powinni nauczać już w szkołach podstawowych jako przedmiotu obowiązkowego . .Wiem że nikomu na tym nie zależy bo ucierpiałby przemysł farmakologiczny i biznes lekarski .HODOWANIE LUDZI NA STERYDACH I OGŁUPIAJĄCYM CUKRZE TO DOSKONAŁY BIZNES bo nie dość że zapłacą za trującą żywność to jeszcze zarobią lekarze i aptekarze .Kalectwo ludzi nie ma znaczenia ,w szkołach ważniejsze jest zakładanie prezerwatywy na banana . Dietetyka to powrót do natury i nikt nie che uświadamiać mas . SERDECZNIE POZDRAWIAM !

  1. Ojej Sławek, jakże miły komentarz 🙂 Bardzo dziękuję i popieram z tym uświadamianiem młodzieży czy dzieci jak jeść, co jeść, czego unikać i co w tym całym śmieciowym jedzeniu jest zawarte …. No ale niedoczekanie nasze raczej aby ktoś wpadł na to by takie zajęcia wprowadzić …..
   Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrowia 🙂

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge