Wstrzymana sprzedaż Eurespalu, Pulneo i kilku innych popularnych leków ze względu na ich szkodliwość

Kto kojarzy reklamę Pulneo ? Mała Julka leży w łóżeczku i kaszle, mama jej mówi, że nie pójdzie z tego powodu na drugi dzień do Zosi. Mama dzwoni do mamy Zosi a tamta doradza jej aby podała Julce Pulneo. Oczywiście Pulneo podane, Julka zdrowa. Na drugi dzień bawi się już z Zosią. Na końcu reklamy widzimy informację: „PULNEO, sprawdzony lek dla Twojego dziecka”.

Dziś „sprawdzony lek”, wszyscy w reklamie szczęśliwi, a na drugi dzień słyszysz, że Pulneo przynosi więcej szkód niż korzyści dlatego wstrzymano w trybie natychmiastowym jego sprzedaż !!!

Decyzję taką wydał Główny Inspektor Farmaceutyczny wczoraj czyli 11 lutego na podstawie wyników badań, które były przeprowadzone na wniosek Komitetu ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii. Komentarz Głównego Inspektora Farmaceutycznego brzmi, że wystąpiło zagrożenie zdrowia publicznego. Pulneo, Eurespal, Eurefin, Elofen, Fenspogal, Fosidal to leki, które zawierają fenspiryd. Składnik ten działa przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo, rozkurczająco na oskrzela, zmniejsza obrzęk błony śluzowej układu oddechowego i co jeszcze ? No i jeszcze szkodzi Tobie i Twojemu dziecku !!! Może mieć nawet wpływ na występowanie zaburzeń rytmu serca !

Syrop Pulneo jest na rynku od 2009 roku, sprzedanych ponad 11 milionów opakowań. Słabo mi się robi, choć wcale nie dziwi, bo co rusz z aptek wycofywany jest jakiś lek, bo nagle okazuje się, że przynosi więcej szkód niż korzyści. TUTAJ macie całą listę dłuuuuugą ile już tych leków wycofano albo wstrzymano od sprzedaży. Dlatego ja apteki omijam z daleka, a stosuję tylko domowe sposoby na choroby czy przeziębienia, które zawsze działają.

Wyżej wymienione syropy, leki mają być ponownie zbadane i być może znów wrócą na rynek, podejrzewam, że w zmienionym składzie – a za kilka lat znów okaże się, że jednak składnik, który dodano jest niekorzystny dla zdrowia. Oto cała nasza wspaniała farmacja! Robią wszystko aby tylko kasa napływała do kieszeni. Liczy się tylko zysk!!!

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge