8 sposobów na uniknięcie ataku astmy

Astma to przewlekła choroba zapalna układu oddechowego. Objawia się kaszlem, dusznościami, świszczącym oddechem, uciskiem w klatce piersiowej. Są jednak proste i bezpieczne metody, które skutecznie mogą ataki astmy wyeliminować.

  1. Witamina C

Niski poziom tej witaminy może być nawet przyczyną astmy, a znów wysokie jej dawki mogą astmę likwidować. Ilość witaminy C powinna być indywidualnie dobrana do danej osoby, ale tę dawkę chora osoba powinna wyznaczyć sobie w sposób następujący: zażywać witaminy C z dnia na dzień coraz więcej do osiągnięcia tolerancji jelit, czyli kiedy pojawi się biegunka, wiemy, że witaminy wzięliśmy w tym dniu za dużo , dawkę wówczas zmniejszyć i przy niej pozostać.

  1. Magnez

U osób chorych na astmę dochodzi nie tylko do stanów zapalnych ale i do skurczy mięśni gładkich, co prowadzi do zwężenia dróg oddechowych i tym samym do duszności i kaszlu. Suplementacja magnezem może pomóc rozluźnić te mięśnie.

  1. Redukcja poziomu stresu

Pozbycie się stresu to olbrzymi krok w pozbyciu się astmy.

  1. Unikanie mięsa i nabiału

Zbyt duża ilość tłuszczy zwierzęcych może pogarszać stan zdrowia chorych na astmę

  1. Unikanie żywności typu fast food

Badania wykazują, że tego typu żywność nasila ataki astmy. Wysoce przetworzonych produktów jest na rynku mnóstwo, nie chodzi tylko o hamburgery z Mc’donalda. Zupki w proszku, w pudełkach, gotowe sosy, konserwowane dania, wszystko co zawiera barwniki i inne dodatki chemiczne.

  1. Spożywanie warzyw bogatych w karoten

U osób chorujących na ciężką astmę brakuje karotenu – tak wykazały badania. Ponadto warzywa zawierające dużo błonnika, niskotłuszczowe, niskocukrowe, zawierające mnóstwo witamin i minerałów mogą hamować ataki astmy. Szczególnie zalecana dla astmatyków jest cebula, która ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

  1. Jedzenie przypraw: chili, musztarda, czosnek

Przyprawy te rozszerzają oskrzela i ułatwiają oddychanie. Czasem wystarczy tylko ich zapach.

  1. Spożywanie korzenia lukrecji

Korzeń lukrecji zawiera flawonoidy, które przynoszą ulgę w stanach zapalnych, które znów powodują ataki astmy. Lukrecja rozrzedza śluz i pomaga płynnie oddychać.

 

 

Źródło: „Wylecz się sam” Andrew W. Saul

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge