Światło życia, młodości i zdrowia – chlorofil

Chlorofil często bywa nazywany „żywą krwią” czy „zieloną krwią” a to z tego powodu, że cząsteczki chlorofilu wykazują duże podobieństwo do cząsteczek hemu występującego naturalnie w ludzkiej krwi.

Nazywa się go również upłynnioną formą światła słonecznego, to z kolei ma związek z wpływem chlorofilu na organizm człowieka porównywalnym do promieni słonecznych. Zwykle słońce dodaje nam energii i poprawia wygląd naszej skóry. Tak też działa chlorofil. Spożywany regularnie nadaje również skórze lekko oliwkowy kolor zbliżony do opalenizny.

Gdzie on się znajduje ?

We wszystkim co zielone (mam na myśli rośliny) a głównie w liściach różnych warzyw jak na przykład: zielone części selera, liście młodego buraka, kalarepy, rzodkiewki, kapusty, nać pietruszki, jarmuż itp.

Jedzenie zielonych warzyw nie daje takich efektów jak picie soków czy zielonych koktajli. Jeśli znów chcecie przygotowywać sok to najlepiej w wyciskarce (niestety sokowirówka zostawia znaczną część tego co najlepsze w wytłokach). Alternatywą dla wyciskarki jest blender. Można śmiało zmiksować warzywa i liście w odpowiedniej ilości wody.

Chlorofil jest idealnym sposobem na oczyszczenie organizmu.

Soki z zielonych warzyw dostarczają nam również: magnez, żelazo, sód, fosfor, potas, prowitaminę A, witaminę C, E i K oraz witaminy z grupy B.

Ponadto jest to najbardziej zasadowe pożywienie po jakie może sięgnąć człowiek.

Chlorofil ma moc uzdrawiania – wspiera nasze komórki podczas walki z chorobotwórczymi bakteriami i grzybami. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o jego pozytywnym wpływie w terapiach antynowotworowych.

Zielone soki można określić jako bomby witaminowe, które spożywane codziennie przełożą się na nasze zdrowie, wygląd i witalność.

Spożywając chlorofil regularnie możesz się spodziewać:

– zwiększenia liczebności czerwonych krwinek

– poprawy krzepliwości krwi

– zwiększenia zasadowości organizmu

– neutralizacji znajdujących się w organizmie pierwiastków ciężkich

– zneutralizowania nieprzyjemnego zapachu potu oraz nieprzyjemnego oddechu

– obniżenia zapotrzebowania organizmu na insulinę

– wzmocnienia czynności tarczycy

– oczyszczenia jelit

– wspomagania rozwoju korzystnej dla człowieka flory bakteryjnej

– pomocy w oczyszczaniu wątroby

– wzmocnienia układu naczyniowego

– zmniejszenia żylaków

– przyspieszenia tempa gojenia się ran

– poprawy wzroku

– uregulowania cykli miesiączkowych

– dostarczenia tlenu do mózgu i innych komórek ciała

– uregulowania ciśnienia tętniczego

– poprawy wyglądu skóry

– blokowania przekształcania się zdrowych komórek w komórki rakowe

Podejrzewam, że i tak nie wymieniłam wszystkich właściwości jakie posiada chlorofil. Warto go włączyć do codziennej diety. Jeśli ktoś z Was myśli sobie, że taki zielony koktajl to fuj, paskudztwo … to podpowiem, że woda i zielone liście to nie koniec składników w takim szejku. Poniżej jeden z przykładowych przepisów na przepyszny koktajl, mniam :

duża garść jarmużu

garść liści szpinaku

dwie pomarańcze

jeden banan

jedno kiwi

Z pomarańczy wyciskam sok, dodaje szpinak, jarmuż, banana, kiwi i wszystko blenduję. Jeśli chcecie aby koktajl był rzadszy czy może bardziej gęsty to kombinujcie już … więcej soku, więcej jarmużu, do woli. Ja w takim koktajlu przemycam dodatkowo młody jęczmień. Jeśli ktoś z Was spożywa i się torturuje (bo nie jest zbyt smaczny) to polecam ten sposób 🙂 – wcale go nie czuć.

.

.

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge