Lemon detox diet – oczyścisz organizm i schudniesz ! Jak dla mnie dieta doskonała !

Dietę lemoniadową, czy cytrynową czy lemon detox diet (jedna dieta – kilka określeń) stworzył w latach 40-tych ubiegłego wieku Stanley Burroughs.

Obecnie, mimo korzyści, wielu dietetyków wyraża się o niej negatywnie jeśli chodzi o wpływ na zdrowie, pozytywnie jeśli chodzi o zgubienie zbędnych kilogramów w szybkim tempie i znów negatywnie biorąc pod uwagę efekt jo – jo.

Przeprowadziłam doświadczenie na sobie oraz na kilkorgu moich znajomych. Dodałam swoją wiedzę, uruchomiłam logikę i spostrzeżeniami, które ja sama uważam za pewnik, chcę się z Wami podzielić.

Po pierwsze nie uważam aby ta dieta miała negatywny wpływ na zdrowie. Składniki w niej występujące dostarczają porcji witamin i minerałów. Jest wręcz odwrotnie – ta dieta leczy.

Po drugie doskonale oczyszcza calutki organizm z toksyn. Przybywa po niej niesamowicie energii, dobrze się śpi, wyostrza się myślenie. Różnica w samopoczuciu przed dietą a po nie niej to przepaść.

Po trzecie nie ma efektu jo – jo. Mam przykład na kilkorgu moich znajomych i na sobie samej. Ale są pewne warunki do spełnienia – tak jak zresztą po każdej diecie.

Dietą cytrynową odkwasisz organizm i pozbędziesz się dolegliwości, które Cię trapią: wyregulujesz cholesterol, ujędrnisz skórę, zredukujesz cellulit, poprawisz przemianę materii, zwiększysz odporność na choroby i infekcje, poprawisz stan włosów i paznokci, będziesz mieć więcej energii, rozluźnisz się i oczywiście oczyścisz.

Dla mnie po przeprowadzeniu tej kuracji najbardziej zaskakujący był jeden fakt. Przed dietą biegałam, podczas niej już nie, czyli 10 dni bez wysiłku fizycznego. Martwiłam się, że to będzie za duże obciążenie dla mojego organizmu. Wcześniej, fakt, że bez problemu przebiegałam 8 – 10 km, ale mimo to odczuwałam zmęczenie i jęzor czasem miałam na wierzchu. Po lemon detox diet, kiedy zaczęłam już normalnie jeść, wróciłam do biegania. Sądziłam, że po przerwie na pierwszy raz nie zrobię więcej niż góra 3 km. Wyobraźcie sobie, że po tych 3 km nie czułam, że w ogóle cokolwiek przebiegłam. Moje płuca zrobiły się pojemniejsze, oddech podczas biegania spokojny, mega dużo siły a ja sama czułam się jak piórko. Z łatwością przebiegłam 10 km i było to najprzyjemniejszych 10 km jakie kiedykolwiek zrobiłam.

lemon-detox-dietjak-myslicie-rozpoc

Jak przeprowadzić kurację:

Pierwsze 3 dni, które najlepiej spędzić w domu to intensywne opróżnianie. Codziennie przygotowujemy: 1 ml olejku rycynowego na 1 kg masy ciała ogrzewamy w kąpieli wodnej do temp 60 stopni celcjusza. Wyciskamy 2 ml soku z grejpfruta na 1 kg masy ciała. Mieszamy składniki. Wypijamy. Kolejne 3 – 4 godziny spędzimy w toalecie 🙂 Podczas tych trzech dni stosujemy dietę lekkostrawną, a najlepiej w jadłospisie zostawiamy tylko warzywa, owoce i kasze.

Po tych 3 dniach przechodzimy do diety lemonowej.

Przez kolejne 10 dni nie jemy nic, rano wypijamy 1 litr wody zmieszanej z 2 łyżeczkami soli himalajskiej.

Potem w ciągu dnia pijemy co 2 godziny szklankę wody z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny, 2 łyżeczkami syropu klonowego plus ¼ łyżeczki papryki chili lub pieprzu cayenne.

Komu wydaje się, że nie ma szans, że umarłby z głodu, zapowiadam, że dwa pierwsze dni faktycznie nie są lekkie, potem głodu nie odczuwa się praktycznie wcale.

A wracając do efektu jo-jo. Nie ma diety, po której efektu jo-jo by nie było jeśli człowiek rzuci się na jedzenie jakby nie widział go rok. Potrzebny jest rozsądek. Po takiej „głodówce” trzeba stopniowo wprowadzać pokarmy, a najlepiej pozostać przy zdrowym trybie życia już na zawsze.

Użyłam słowa „głodówka” w cudzysłowie, gdyż dietę tę ciężko nazwać głodowaniem. Organizm nasz codziennie dostaje około 480 – 640 kcal a to głównie za sprawą syropu klonowego.

I jeszcze krótko o składnikach:

Syrop klonowy bogaty jest w wapń, potas, magnez, mangan, fosfor, żelazo, cynk, miedź, krzem, kwas foliowy, witaminy B1, B2, B5, B6, niacynę, biotynę

Cytryna bogata jest w olejki lotne, limonen, alfa-terpinene, alfa-pinene, citral, kumaryny, bioflawonoidy, witaminy A, B1, B2, B3, C.

Pieprz cayenne zawiera kapsaicyny, karotenoidy, witaminę C i E.

Jak widać nie zostaniemy pozbawieni zupełnie witamin przechodząc tę gehennę 🙂

Uwaga: lemonowy detox można przeprowadzać w celu jedynie oczyszczenia organizmu pomijając efekt schudnięcia (jeśli komuś na tym zależy). Wystarczy do każdej szklanki wypijanej co dnia dodać po 3 a nawet po 4 łyżeczki syropu klonowego. Moje ostatnie oczyszczanie tak właśnie wyglądało – schudłam 1 kg 🙂

.

Inni użytkownicy przeczytali również

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge