Roślina, która dba o Twoje zdrowie podczas gdy Ty śpisz

Niektórzy z nas obowiązkowo w sypialni trzymają doniczkę z jakimś kwiatem, sądząc słusznie bądź nie, że z rośliną lepiej się śpi. Tak, faktycznie niektóre z nich mają takie właściwości, ale są i rośliny, które ten sen zaburzają.

Jeśli jesteś zwolennikiem zieleni w sypialni postaw zdecydowanie na sansewierię gwinejską inaczej nazywaną wężownicą czy „języczkami teściowej”.

 

Roślina ta pochodzi z tropikalnych rejonów Afryki i jest zbawieniem dla Twojego organizmu. Posiada ona silne działanie bakteriobójcze, ponadto oczyszcza powietrze i reguluje jego wilgotność.

W obecnych czasach niemal każdy z nas ma w sypialni telewizor, korzysta przed snem z laptopa i tym podobnych. Emitowane toksyny takie jak formaldehyd czy smog elektromagnetyczny powodują kłopoty zdrowotne, a już na pewno trudności z oddychaniem. Formaldehyd wywołuje bóle głowy i bezsenność, a także osłabia odporność organizmu.

W sypialni nie tylko te czynniki mają wpływ na nasze zdrowie, są to również toksyny wydobywające się np. z farby, lakieru, kleju . Wszystko to ma wpływ na Twoje samopoczucie.

Wężownica doskonale sobie z tym wszystkim poradzi !!!

Eksperci NASA odkryli również, że jest ona najlepszym producentem tlenu.

Jeśli więc się nie wysypiasz, jeśli narzekasz na bóle głowy i złe samopoczucie może warto zafundować sobie tego „uzdrawiacza” do sypialni.

Roślina ta jest niewymagająca, latem podlewa się ją sporadycznie a zimą naprawdę rzadko. Jeśli zapomnisz o niej nawet na cały miesiąc, nie będzie narzekała.

 

.

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge