Jaki sens ma dieta jednego produktu ?

Dieta jednego produktu polega na jedzeniu tylko jednego rodzaju pokarmu przez np. kilka dni. Tym produktem zwykle bywa owoc lub warzywo, choć sama przetestowałam, doskonale się również sprawdzają kasze. Owoc czy warzywo może być spożywane w każdej formie: sok, świeży owoc czy suszony no i oczywiście do woli i o każdej porze, np tylko i wyłącznie banany.

 

 

Dla urozmaicenia można przeprowadzić taką dietę zmieniając co dwa dni produkt. Powiedzmy: dwa dni same banany, dwa dni same ziemniaki, dwa dni same czereśnie. Jest to dobre rozwiązanie, bo z doświadczenia wiem, że ciężko jest jechać na jednym produkcie więcej niż 3 dni. Najzwyczajniej w świecie ma się tego produktu powyżej uszu.

W jakim celu się ją stosuje ?

po pierwsze pozwala szybko zgubić zbędne kilogramy …..

po drugie w łatwy sposób oczyszcza krew i nie tylko a także pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Przyjmując tylko jeden produkt organizm po każdym jedzeniu szybko sobie z nim radzi, a więc nie marnuje energii na przetwarzanie, długie trawienie, walkę z dodatkowymi szkodliwymi składnikami toksycznymi – o ile tym jednym produktem nie będzie np. tylko parówka czy inna niezdrowa żywność, bo oczywiście mówimy tylko o pokarmach korzystnych dla organizmu :).

Jedząc jeden, zdrowy produkt (najlepiej coś z warzyw lub owoców) unikasz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń: dodatków do żywności, konserwantów, barwników, rozpuszczalników itd., a ponadto otrzymujesz sporą dawkę witamin i minerałów.

Dieta jednego produktu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby przejść głodówkę w celu oczyszczenia czy polepszenia pracy organizmu, ale niestety nie dają rady tego dokonać. Takie osoby mogą na przykład kilka razy przeprowadzić monodietę, następnie przejść na dietę sokową i wówczas podejście do głodówki będzie o wiele łatwiejsze.

Wracając do utraty wagi jeszcze – następuje szybka utrata kilogramów, ponieważ podczas jedzenia tylko jednego produktu ilość pożywienia jaką zjadamy jest zmniejszona. Chciałam jednak nadmienić, że ten pozytywny efekt może być zdradliwy, jeśli np. po 5 dniach zajadania się wyłącznie marchewką nagle rzucimy się na tonę innych produktów. Tak jak po każdej diecie takie zachowanie bez wątpienia dwa razy szybciej odda Ci to co straciłeś. Dlatego po zakończeniu kilkudniowej diety na jednym produkcie należy stopniowo i powoli wprowadzać inne, a nie zachowywać się tak jakby się jedzenia rok nie widziało 🙂 i wtedy wszystko będzie ok.

Dietę jednego produktu można przeprowadzać w różny sposób. Jeden dzień monodiety w tygodniu, kilka dni monodiety w miesiącu ….. tak czy inaczej z pewnością wpłynie korzystnie na każdy organizm.

 

Źródło: „Naturalny detoks” dr Bruce Fife

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge