Jak oczyścić jeden z najważniejszych organów organizmu – wątrobę

Wątroba wykonuje dla nas kawał dobrej roboty. Od jej pracy uzależniony jest stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego jak również psychiki. Wyobraźcie sobie, że źle się odżywiając już w wieku 5 lat możemy mieć wątrobę częściowo wypełnioną kamieniami, korkami, „łuskami” bilirubiny (są to pozostałości czerwonych krwinek, które obumarły i nie zostały wydalone z organizmu). To jest aż niewiarygodne, że takie rzeczy mogą mieć miejsce w organizmie dziecka, ale niestety prawdziwe.

Wiele osób sądzi, że nie ma problemu z wątrobą. Przykro mi, ale to błędne myślenie. Kamienie żółciowe siedzą w wątrobie bardzo mocno. A przekonać się o tym można kiedy po lub w trakcie oczyszczania widzi się to co schodzi z organizmu: kamyczki, kawałki pleśni, żółć i inne brudy.

Ludzie, którzy cierpieli na kamienie w pęcherzyku żółciowym i powinni byli przejść operację, po oczyszczeniu wątroby pozbyli się ich i operacja nie była potrzebna.

Oczyszczanie wątroby należy zaplanować sobie na spokojny okres, chodzi o to aby być zrelaksowanym i rozluźnionym. Nie jest to proces zbyt przyjemny dla osoby, która przeprowadza go po raz pierwszy. Czasem po wypiciu 3 – 4 porcji oliwki zdarzają się wymioty, ale to oznacza, że oczyścił się najpierw żołądek (taki efekt może wystąpić przy pierwszym oczyszczaniu i nie należy się nim martwić).

Aby przejść proces oczyszczania prawidłowo i skutecznie należy ściśle przestrzegać instrukcji.

Etap pierwszy:

Polega on na rozluźnieniu, ogrzaniu i nawilżeniu organizmu. W ciągu 5 dni poprzedzających oczyszczanie należy codziennie wziąć gorącą kąpiel trwającą około 10 – 20 minut lub korzystać z sauny.

W tym samym czasie na 3 – 4 dni przed oczyszczaniem jeść głównie produkty roślinne: warzywa, owoce oraz pić 0,5 l świeżo wyciśniętego soku z buraka i jabłek w proporcji 1 burak na 4 jabłka. Na noc natomiast codziennie wypić zioła przeczyszczające.

liver in hand

Etap drugi:

Cały pierwszy i drugi dzień oczyszczania należy pić tylko świeżo wyciśnięte soki (proporcje 1 burak na 4 jabłka), wychodzić na spacery, ale nie marznąć i nie schładzać ciała. Jeśli dopadnie silny głód można zjeść pieczone jabłka z miodem.

Wieczorem wziąć ciepłą kąpiel i wypić napar z ziół przeczyszczających (lub zrobić lewatywę).

W trzecim dniu rano wypić napar z ziół przeczyszczających. Potem do godziny 18 pić tylko soki, takie jak w pierwszym i drugim dniu (ostatecznie w napadzie silnego głodu zjeść pieczone jabłka z miodem). Od godziny 14 zacząć nagrzewać brzuch czyli od czasu do czasu przyłożyć i potrzymać na nim termofor czy poduszkę elektryczną.

O godzinie 18 należy przygotować sobie: 150 g oliwki z oliwek i 150 g soku z cytryny. Dodatkowo przygotować 6 plasterków z cytryny oraz ząbek czosnku, który należy trochę rozdrobnić i najlepiej włożyć do małego słoiczka.

Przygotować sobie ciepłą pościel, następnie rozgrzać się porządnie pod prysznicem i położyć się do łóżka, zostawiając przy nim wcześniej przygotowaną oliwkę i sok z cytryny, plasterki cytryny oraz słoiczek z czosnkiem.

O godzinie 19 wypić 2 łyżki oliwki i popić szybciutko sokiem z cytryny. Jeśli zbiera się na wymioty należy ssać plaster cytryny i powąchać czosnek ze słoiczka. Następnie trzeba się położyć i wciąż ogrzewać wątrobę. Nie wychodząc z łóżka należy co 15 minut pić oliwkę popijając sokiem z cytryny i tak do wyczerpania jednego i drugiego. Jeśli nudności państwu nie przechodzą można zakończyć picie po czwartej porcji.

Dalej należy ułożyć się na prawym boku zostawiając termofor lub poduszkę elektryczną na brzuchu i relaksować się przed telewizorem czy czytając gazetę. Po około 2 godzinach poczujecie parcie i nastąpi opróżnienie jelit.

Koło północy należy wypić napar z ziół przeczyszczających i położyć się spać.

W czwartym dniu rano ponownie wypijcie napar z ziół przeczyszczających a potem zjedzcie lekkie śniadanie (warzywa, owoce, kasza na wodzie). Obiad i kolacja w tym dniu również powinna być lekka czyli np. zupa jarzynowa (przyrządzona jedynie na warzywach, bez mięsa i kostek rosołowych) czy gotowane ziemniaki.

Od piątego dnia możecie włączać do diety inne produkty mając jednak na uwadze fakt, że część produktów powinniście wyeliminować całkowicie z diety, tj: smażone mięso oraz smażoną cebulę, rybę, tłuste przekąski, wyroby mączne, grzyby, kawę, kakao. W celu wzmocnienia wątroby pić codziennie świeżo wyciskane soki i jeść dużo warzyw i owoców.

Kolejne oczyszczanie powinniście powtórzyć po 3 – 4 tygodniach od pierwszego oczyszczania, a później po 3 miesiącach. Jak już zrobicie 5 – 7 takich zabiegów, kurację możecie przeprowadzać raz na rok.

Pierwsze oczyszczanie może nie spowodować wydalenia kamieni, ale zobaczycie pleśń, zielone koreczki, białe nitki, żółć. Jednakże kolejne kuracje doprowadzą do wydalenia kamieni.

Opisane oczyszczanie wątroby jest jak mała operacja chirurgiczna bez użycia skalpela, zatem należy się do niej odpowiednio przygotować, przeprowadzić skrupulatnie według zaleceń a następnie o nią dbać.

.

Źródło: „Droga do zdrowia” Michał Tombak

Inni użytkownicy przeczytali również

1 ping

  1. […] Dla bardziej ambitnych i wytrwałych polecam bardziej zaawansowaną kurację oczyszczającą wątrobę zawartą w moim innym artykule, który możecie przejrzeć TUTAJ […]

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge