Palący ból mięśni po treningu ? Możesz się go pozbyć lub lepiej – zapobiec

Ten kto pracuje fizycznie, bądź ten co intensywnie trenuje, wie co to ból mięśni. Palący ból w mięśniach to nagromadzenie kwasu mlekowego w tkance mięśniowej, które następnie przechodzi w ból. Ból, który może ciągnąć się nawet kilka dni. Może to być spowodowane mikrouszkodzeniem mięśni, które znów występują z powodu stanów zapalnych.

Zaradzić temu można poprzez spożywanie produktów roślinnych z zawartością flawonoidów, które działają przeciwzapalnie. Radzą one sobie z kwasem mlekowym i mogą zlikwidować stany zapalne.

Podczas jednego z badań robiono biopsje sportowcom, które wykazały, że u tych, którzy spożywali borówki amerykańskie, stany zapalne były łagodniejsze. W innym badaniu znów wykazano, że wiśnie przekładały się na szybszą regenerację mięśni. U badanych po nadmiernym treningu bicepsów, utrata sił zmniejszyła się z 22 % na 4 % po spożyciu wiśni. To ogromna różnica. Wiśnie są świetne również dla biegaczy długodystansowych i szybciej regenerują maratończyków. To samo arbuz – znacząco złagodził ból mięśni, jeśli został zjedzony przed treningiem (jakieś dwie szklanki arbuza).

Po ostrym treningu powstają wolne rodniki.

U maratończyków w 10% komórek od nich pobranych zauważono uszkodzenia DNA, nawet po 2 tygodniach od biegu. Niestety nawet umiarkowany wysiłek fizyczny przynosi takie efekty. Na przykład jazda na rowerze. Producenci leków ścigają się we wprowadzaniu na rynek suplementów „bogatych” w przeciwutleniacze. Ale czy nie lepiej sięgnąć po nie do naturalnej „apteki” ?

Znów podam przykład badania. Uczestnikom kazano biegać na bieżni, zwiększano im tempo dotąd aż byli biedacy niemal wycieńczeni. No i w jednej grupie zaobserwowano znaczący wzrost wolnych rodników, natomiast w drugiej, która 2 godziny przed biegiem najadła się rzeżuchy, mieli wolnych rodników nawet mniej niż przed biegiem. 2 miesiące po codziennym zajadaniu się rzeżuchą nie było żadnych uszkodzeń DNA, choćby nie wiem jak mocno znęcano się nad nimi na bieżni.

Dzięki zdrowej roślinnej diecie możesz mieć wszystko !

Efekty i dobrodziejstwa płynące z treningu bez uszkodzeń spowodowanych

przez wolne rodniki !

Zatem, wniosek jest prosty. Czy to chodzi o dłuższe życie, czy dłuższy i intensywniejszy trening, ratunkiem jest żywność roślinna 🙂

źródło: „Ja nie umrzeć przedwcześnie” Dr Michael H. Greger, Gene Stone

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge