Czy olejki eteryczne to nieznany lek na raka ?

Pięknie pachnące olejki eteryczne to lotne związki organiczne. Nie ma w nich żadnych witamin, minerałów czy składników odżywczych. Są to po prostu związki chemiczne, które otrzymały rośliny w celu ochrony ich przed zagrożeniami zewnętrznymi takimi jak bakterie, wirusy, grzyby, oraz przed nawet muchami czy innymi owadami, które mogłyby tę roślinę zaatakować.

Olejki eteryczne zawierają związki organiczne takie jak: terpeny, alkohole, ketony, estry itp. Generalnie są to związki chemiczne z roślin.

W Biblii dawno temu zostało napisane, że liście drzew mają leczyć narody. Chodziło dokładnie o olejki eteryczne.

Najistotniejszy jest fakt, że nie jeden olejek leczy jedno schorzenie. Wszystkie olejki mają właściwości lecznicze na wiele schorzeń. Na przykład Indie: w tym kraju jest cała masa cytryn, tak więc Hindusi stosują eteryczny olejek cytrynowy do niemalże wszystkiego – m.in. do wewnętrznego i zewnętrznego oczyszczania (detoksykacji), do wycierania skóry, na nudności, brzydki zapach z ust, cukrzycę a nawet raka. W Australii natomiast używany jest olejek z drzewa herbacianego i eukaliptusa. W Oregonie i Waszyngtonie używa się do wszystkiego mięty pieprzowej.

Tak czy inaczej wszystkie olejki działają na różne schorzenia, a jak twierdzi Dr Eric Zielinski nie istnieje olejek, który nie działa na raka.

Sprawozdanie z badania dotyczącego 130 artykułów naukowych mówiących o olejkach eterycznych wykazało, że naukowcy są zgodni co do tezy, że olejki zatrzymują rozwój przerzutów nowotworu i zapobiegają odbudowie DNA. W jednym z badań wykazano, że kadzidło wyzwala działanie apoptyczne, dzięki któremu z organizmu usuwane są zużyte lub uszkodzone komórki w tym oczywiście nowotworowe. Kolejnym olejkiem który zabija raka jest sandałowiec.

Wróćmy jednak do kadzidła: uznawany on jest za najskuteczniejszy olejek w procesie leczenia raka metodami naturalnymi. Olejek ten jest bogaty w składnik o nazwie Boswellia lub inaczej nazwany jako kwas bosweliowy. Ma on silne działanie przeciwzapalne oraz jest tak samo silnym antyoksydantem. Jedno z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wykazało, że kadzidło jest skuteczne w zmniejszaniu guzów, leczeniu raka jajników, raka jelita grubego czy raka piersi, a nawet raka mózgu. Potwierdziły to cztery inne niezależne badania. Immunolog Mahmoud Suhail we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Oklahomy prowadził badania nad wpływem olejku eterycznego kadzidła na komórki rakowe. Oto co powiedział: „Rak zaczyna się, gdy kod DNA w jądrze komórki ulega uszkodzeniu … Kadzidło zdaje się posiadać funkcję resetującą. Może ono powiadamiać komórkę o właściwym kodzie DNA. Kadzidło oddziela „mózg” nowotworowej komórki – jądro – od „ciała” cytoplazmy, a następnie zamyka jądro zatrzymując odtwarzanie uszkodzonych kodów DNA”

Wracając do Biblii – trzej Królowie dali Jezusowi trzy dary: złoto, mirrę i kadzidło. Może tak naprawdę Jezus otrzymał trzy lekarstwa?

W piśmie naukowym „Journal of food and chemical toxycology” zostały opublikowane badania, w których wskazany został olejek eteryczny mirra jako skuteczna metoda leczenia raka. Mirra może wesprzeć organizm w oczyszczaniu z nadmiaru estrogenu lub ksenoestrogenów, które znajdują się w takich rzeczach jak soja czy plastik i pomóc w detoksykacji wątroby. Zgadnijcie co powiedział Dr Sunil Pai o trzecim darze czyli o złocie ? Co to mogło być ? Mogła to być kurkuma. W ówczesnych czasach była ona nawet droższa niż złoto, nazywano ją „złotą przyprawą”.

Olejków eterycznych możecie używać w różnoraki sposób: wcierać je bezpośrednio w ciało najlepiej w kark, robić inhalacje lub wykonać sobie własny balsam do ciała biorąc np. masło shea do którego można dodać oleju kokosowego plus 20 kropel dowolnego olejku eterycznego i wcierać je w swe ciało.

Olejków eterycznych używa się również w aromaterapii – hmm nie bez powodu: poza tym, że wpływają korzystnie na zdrowie, mają również zbawienne działanie na nastrój, procesy poznawcze, przywrócenie równowagi czy pobudzenie naturalnych sił odpornościowych.

Przy zakupie olejków eterycznych trzeba zwracać uwagę na to, aby były one w 100 % naturalne. Pamiętajcie również, że potwierdzoną skutecznością cieszą się również inne olejki, np. lawenda, rozmaryn, tymianek, kardamon, szałwia, koper włoski, goździki, oregano, i inne…

.

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge