10 sposobów na podkręcenie metabolizmu

Tyjesz ? Albo nie możesz schudnąć ? Nie wiesz co się dzieje ? Być może Twój metabolizm jest na zwolnionych obrotach. Oto lista rzeczy jakie możesz wprowadzić do swojego życia aby to zmienić:

  1. Nie nastawiaj się na cud pigułki, cud koktajle dzięki którym zrzucisz zbędne kilogramy.

Przede wszystkim do takich koktajli czy pigułek dodawane są środki chemiczne, a one szkodzą Twojemu organizmowi. Jeśli faktycznie od takich rzeczy schudniesz to i tak po odstawieniu kilogramy wrócą.

  1. Pij dużo wody

Nawet umiarkowane odwodnienie powoduje, że Twój organizm zwalnia. Ponadto woda pomaga pozbyć się toksyn z organizmu a one również wpływają na spowolnienie metabolizmu.

  1. Używaj przypraw

Czosnek, imbir, majeranek, bazylia wspomagają wydzielanie kwasów w żołądku, co pomaga w trawieniu potraw. Używaj też ostrych przypraw, one przyspieszają metabolizm.

  1. Rusz pupę

Fakt, że dieta to 70 % sukcesu, ale ruch pomoże zwiększyć metabolizm. Jeśli nie masz weny na wyciskanie siódmych potów na siłowni, czy na bieganie, czy rower to wychodź chociaż minimum 4 razy w tygodniu na spacer i idź szybkim krokiem przez godzinę.

  1. Jedz regularnie

Jak jesz nieregularnie np. prawie nic w ciągu dnia a kolacja obfita, Twój organizm boi się, że nie dostanie jedzenia przez znów kolejnych naście godzin i ratuje się odkładając to co dostał na zapas, na tzw czarną godzinę. Jak będziesz jeść regularnie zacznie spalać to co dostał.

  1. Jedz dużo warzyw

Wraz z warzywami dostarczasz do organizmu dużo błonnika. On natomiast reguluje pracę kwasów żółciowych i przyspiesza perystaltykę jelit.

  1. Zadbaj o dobry sen

Sen reguluje metabolizm. Jedna zarwana noc i Twój metabolizm tego dnia spada o 20 %

  1. Pij zieloną herbatę

Zielona herbata nie dość, że usprawnia metabolizm to jeszcze oczyszcza organizm.

  1. Ogranicz alkohol

Alkohol spowalnia metabolizm a i jest to również źródło dodatkowych kalorii, czasem nawet ogromne źródło.

  1. Ogranicz stres

Wiem, że łatwo się mówi, ale np. chwila z książką przed snem zamiast przed komputerem, wyjście na spacer zamiast plotek przez telefon, pójście na saunę …. pomoże stres zredukować. Niestety ale życie w większości w pędzie i przy tym w stresie spowalnia Twój metabolizm.

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge